Додаткова копія: Щодо округлення посадових окладів перших заступників керівників самостійних структурних підрозділів державних органів

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.03.2019 р. N 382/0/208-19

Щодо округлення посадових окладів перших заступників керівників самостійних структурних підрозділів державних органів

Директорат норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики розглянув лист щодо округлення посадових окладів перших заступників керівників самостійних структурних підрозділів державних органів і в межах компетенції повідомляє.

Частиною третьою статті 5 Закону України "Про державну службу" (далі - Закон) визначено, що схема посадових окладів на посадах державної служби визначається щороку Кабінетом Міністрів України під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік з урахуванням юрисдикції державних органів.

Схему посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2019 році (Постанова N 15) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 р. N 102 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо впорядкування структури заробітної плати працівників державних органів, судів, органів та установ системи правосуддя у 2019 році" (Постанова N 102) (далі - Схема).

Пунктом 1 примітки до Схеми (Постанова N 15) встановлено, що посадові оклади на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів визначаються шляхом множення мінімального розміру посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, який становить два розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначено у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до 10 гривень (крім мінімального розміру посадового окладу групи 9).

Пунктом 4 примітки до Схеми (Постанова N 15) визначено, що посадові оклади перших заступників керівників самостійних структурних підрозділів (група 4) установлюються на 3 відсотки нижче від посадового окладу керівника відповідного самостійного структурного підрозділу.

Отже, посадовий оклад, умовно, першого заступника керівника самостійного управління, служби, розраховується шляхом множення мінімального розміру посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, який становить два розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний коефіцієнт (як приклад: 2,75 х 3524 = 9691 = 9690 грн.), який заокруглюється. Далі застосовуємо пункт 4 примітки до Схеми (Постанова N 15) (9690 - 3 % = 9399 грн. 30 коп).

Враховуючи вищезазначене, посадовий оклад першого заступника складатиме: 9399 грн. 30 коп.

Водночас зазначаємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами. За своєю природою вони носять інформаційний, роз'яснювальний та рекомендаційний характер і не повинні встановлювати нових правових норм.

 

Генеральний директор Директорату
норм та стандартів гідної праці

Ю. Кузовой
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали