МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.10.2011 р. N 37-91-15/15559

<...>

Міністерство аграрної політики та продовольства України <...> стосовно операцій передачі у комунальну власність земель оборони повідомляє.

Державне агентство земельних ресурсів України не було розробником Закону України "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про використання земель оборони" від 04.11.2010 N 2674-VI.

Частиною п'ятою статті 20 "Встановлення та зміна цільового призначення земель" Земельного кодексу України чітко визначено, що земельні ділянки, що належать до земель оборони, використовуються виключно згідно із Законом України "Про використання земель оборони".

Частиною другою статті 4 Закону України "Про використання земель оборони" визначено, що землі оборони можуть використовуватися для будівництва об'єктів соціально-культурного призначення, житла для військовослужбовців та членів їхніх сімей, а також соціального та доступного житла без зміни їх цільового призначення.

Частина третя статті 77 Земельного кодексу України визначає, що навколо військових та інших оборонних об'єктів у разі необхідності створюються захисні, охоронні та інші зони з особливими умовами користування.

Стаття 3 Закону України "Про використання земель оборони" визначає, що навколо військових частин та оборонних об'єктів можуть створюватися зони з особливим режимом використання земель з метою забезпечення функціонування цих військових частин та об'єктів, збереження озброєння, військової техніки, іншого військового майна, охорони державного кордону України, захисту населення, господарських об'єктів і довкілля від впливу аварійних ситуацій, стихійних лих і пожеж, що можуть виникнути на цих об'єктах.

Розмір та правовий режим зон з особливим режимом використання земель встановлюються відповідно до закону. Такий закон до цього часу не прийнятий (розробником законопроекту визначено Міністерство оборони України).

Тобто, створення зон з особливим режимом використання земель навколо об'єктів Збройних Сил України є необов'язковим, а отже, будівництво житла на землях оборони проводиться з урахуванням наявності таких зон і особливостей їх використання.

 

Заступник Міністра

О. В. Сень

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали