Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо оплати листка непрацездатності працівнику у разі роботи за сумісництвом

 

 Середня заробітна плата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 N 1266, із змінами.

Відповідно до абзацу 4 пункту 21 Порядку, якщо особа у розрахунковому періоді за місцем роботи за сумісництвом не працювала кілька днів, що припадають на розрахунковий період за основним місцем роботи для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, середньоденна (середньогодинна) заробітна плата (дохід) за місцем роботи за сумісництвом обчислюється шляхом ділення нарахованої у розрахунковому періоді заробітної плати (оподатковуваного доходу), з якої сплачувалися страхові внески за фактично відпрацьовані календарні місяці (відпрацьований час), на кількість робочих днів (годин) за місцем роботи за сумісництвом.

У разі, якщо працівник не працював за сумісництвом один день, який припадає на розрахунковий період за основним місцем роботи, для розрахунку застосовується зазначена норма порядку (запитання 1).

У разі, якщо працівник у розрахунковому періоді не працював кілька днів за основним місцем роботи, а за сумісництвом ці дні ним відпрацьовані, відповідно до абзацу 3 пункту 21 Порядку, середньоденна (середньогодинна) заробітна плата (дохід) за місцем роботи за сумісництвом обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати (оподатковуваного доходу), з якої сплачувалися страхові внески, на кількість відпрацьованих робочих днів (годин) у відповідному періоді розрахункового періоду за основним місцем роботи (запитання 2).

Щодо запитання 3, норма абзацу 4 пункту 21 Порядку буде застосовуватись в обох випадках незалежно від підстав, з яких працівник відпрацював за сумісництвом менше робочих днів (годин), ніж за основним місцем роботи.

У разі, якщо працівник працював за різними графіками роботи за основним місцем роботи і за сумісництвом, для розрахунку береться кількість відпрацьованих робочих днів за основним місцем роботи (запитання 4).

Лист від 24.10.2007 р. N 2826/0/10-07/020

Міністерство праці та соціальної політики України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 

Оригінальний текст: Щодо оплати листка непрацездатності працівнику у разі роботи за сумісництвом

  

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали