Щодо оплати власниками квартир послуг з утримання житла

 

 Відповідно до пункту 2 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" та Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями власники приватизованого житла в багатоквартирних будинках (до них належать і власники квартир у кооперативних будинках та викуплених квартир) є співвласниками всіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і повинні сплачувати свою частку витрат у загальних витратах на утримання будинку (житла) та прибудинкової території пропорційно до займаної площі.

Статтею 66 Житлового кодексу УРСР встановлено, що плата за користування житлом (квартирна плата) обчислюється виходячи із загальної площі квартири. Відповідно до вимог наведеної статті та Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 N 529, калькуляційною одиницею є 1 кв. м загальної площі квартири.

Розмір тарифів (нормативних витрат, пов'язаних з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) визначається по кожному будинку окремо залежно від кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій.

Також повідомляємо, що згідно із Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації", повноваження щодо управління об'єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, здійснення контролю за належною експлуатацією цінних історичних забудов належить до місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад відноситься прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення.

Враховуючи вищевикладене, для вирішення порушених у листі питань пропонуємо Вам звернутися до органу місцевого самоврядування та Державної житлово-комунальної інспекції у Дніпропетровській області за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Ширшова, 7, тел. 744-20-94.

Згідно із Законом України "Про прокуратуру" нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами державного і господарського управління та контролю, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими Радами, їх виконавчими органами, військовими частинами, політичними партіями, громадськими організаціями, незалежно від форм власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами.

Отже, якщо Ви вбачаєте порушення своїх прав і маєте відповідні докази для доведення незаконних чи злочинних дій інших осіб, за Вами залишається право звернутися до органів прокуратури для захисту своїх законних прав та інтересів.

Разом з тим, якщо на Вашу думку, рішення міської ради, порушує Ваші права, відповідно до ч. 2 ст. 77 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Ви можете звернутися до суду для поновлення своїх прав, що виникли у результаті рішення, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування.

Лист від 30 січня 2010 р. N 12/20-11-90

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали