ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.06.2011 р. N 11301/6/15-0318

ДПАУ розглянула лист ПрАТ щодо деяких питань оподаткування і повідомляє.

1. Щодо оподаткування доходів нерезидента податком на прибуток

До 01.04.2011 р. питання оподаткування доходів нерезидентів регулювались нормами Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон).

Згідно з п. 13.1 і 13.2 ст. 13 Закону будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях) оподатковувалися у порядку, визначеному цією статтею за ставкою у розмірі 15 % від їх суми та за їх рахунок, якщо інше не було передбачено нормами міжнародних угод, які набрали чинності.

Для цілей статті 13 Закону під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності слід розуміти, зокрема, інші доходи від здійснення нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, за винятком доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів (робіт, послуг), переданих (виконаних, наданих) резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартість послуг з міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення (пп. "й" п. 13.1 ст. 13 Закону).

Згідно з п. 1.21 ст. 1 Закону доходи з джерелом їх походження з України - будь-які доходи, отримані резидентами або нерезидентами від будь-яких видів їх діяльності на території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, сплачених резидентами України, доходи від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до портів, розташованих в Україні, доходи від продажу нерухомого майна, розташованого в Україні, доходи, отримані у вигляді внесків та премій на страхування і перестрахування ризиків на території України, а також доходи страховиків-резидентів від страхування ризиків страхувальників-резидентів за межами України, інші доходи від господарської діяльності на митній території України або на територіях, що перебувають під контролем митних служб України (у зонах митного контролю, на спеціалізованих ліцензійних митних складах тощо). Визначення господарської діяльності визначалося нормами пункту 1.32 статті 1 Закону.

З 01.04.2011 р. оподаткування нерезидентів за викладеним питанням регулюється аналогічними нормами Податкового кодексу України (далі - Кодекс), зокрема пп. 14.1.36 та 14.1.54 ст. 14 та п. 160.1 та 160.2 ст. 160.

На підставі викладеного і враховуючи те, що підприємство отримує від нерезидента за зовнішньоекономічним контрактом консультаційні послуги, які надаються (готуються) за межами України, щодо розвитку підприємства, доходи нерезидента; як до 01.04.2011 р., так і після цієї дати не вважаються доходом нерезидента із джерелом його походження з України від провадження господарської діяльності, і податок на прибуток за ставкою 15 % резидентом не утримується.

2. Щодо оподаткування послуг ПДВ

Згідно з пп. "б" п. 185.1 ст. 185 Кодексу визначено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції платника податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.

Відповідно до пп. 196.1.14 ст. 196 Кодексу послуги, визначені у пп. "в" п. 186.3 ст. 186 Кодексу, не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Пунктом 186.3 ст. 186 Кодексу встановлено, що місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. Згідно з пп. "в" цього пункту до таких послуг належать, зокрема консультаційні, інжинірингові, інженерні послуги.

Таким чином, місцем постачання нерезидентом послуг, зазначених у зверненні підприємства, є місце реєстрації резидента, і такі послуги не є об'єктом оподаткування ПДВ.

 

Заступник голови комісії
з проведення реорганізації
ДПАУ, заступник Голови

О. Матвєєв

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали