Щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України

 

 Відповідно до пп. 13.1 - 13.2 Закону України від 28.12.94 р. N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (зі змінами та доповненнями, далі - Закон) будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях) оподатковуються у порядку і за ставками, визначеними цією статтею.

Резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі, на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), крім доходів, зазначених у пунктах 13.3 - 13.6, зобов'язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у пункті 13.1 цієї статті, за ставкою у розмірі 15 відсотків від їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету від час такої виплати, якщо інше не передбачено нормами міжнародних угод, які набрали чинності.

Згідно з пп. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону валовий дохід включає доходи з інших джерел, у тому числі, але не виключно, у вигляді: сум штрафів та/або неустойки чи пені, фактично одержаних за рішенням сторін договору або за рішенням відповідних державних органів, суду.

Таким чином, сума штрафів та/або неустойки чи пені, сплачена нерезиденту, вважається доходами, отриманими із джерелом їх походження з України та оподатковується відповідно до ст. 13 Закону.

Лист від 15.04.2009 р. N 16870/10/31-111

Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали