Додаткова копія: Щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.10.2018 р. N 4443/ІПК/16-31-12-05-19

Головне управління ДФС у Полтавській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Товариства щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.

Товариство, основним видом господарської діяльності якого є "Діяльність лікарняних закладів" (код 86.10 КВЕД (Наказ N 457)), поінформувало, що має в своїй структурі відокремлений структурний підрозділ без права юридичної особи - Філію, основним видом господарської діяльності якого є "Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур" (код 01.11 КВЕД (Наказ N 457)), який використовує у своїй сільськогосподарській діяльності приналежні Товариству будівлі складів та автогаражів.

Товариство запитує про можливість віднесення його до категорії "сільськогосподарський товаровиробник" в значенні Кодексу та можливості застосування до приналежних йому об'єктів нерухомості норм пп. "ж" пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу щодо виключення з об'єктів оподаткування Податком будівель та споруд сільськогосподарських товаровиробників, призначених для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Згідно з пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 Кодексу сільськогосподарський товаровиробник для цілей гл. 1 розд. XIV Кодексу - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та вилов риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Визначення "сільськогосподарський товаровиробник", яке міститься у пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, застосовується виключно для цілей гл. 1 розд. XIV Кодексу "Спрощена система оподаткування, облік та звітність", що прямо визначено таким пунктом і до зазначених правовідносин щодо сплати Податку дане визначення не застосовується, оскільки не відноситься до розд. XII "Податок на майно".

Згідно з п. 3 ст. 5 Кодексу інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Визначення "сільськогосподарський товаровиробник" також міститься у ст. 1 Закону України "Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001 - 2004 років" від 18 січня 2001 року N 2238-III, сільськогосподарський товаровиробник - фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власновиробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією.

Крім того, законодавством з метою визнання осіб такими, що займаються сільськогосподарською діяльністю, вживається також поняття "виробники сільськогосподарської продукції".

Відповідно до абзацу два ст. 1 Закону України "Про сільськогосподарський перепис" від 23 вересня 2008 року N 575-VI виробниками сільськогосподарської продукції є юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання та їх відокремлені підрозділи, фізичні особи (фізичні особи - підприємці, домогосподарства), які займаються: сільськогосподарською діяльністю, передбаченою класифікацією видів економічної діяльності (Наказ N 457), мають у володінні, користуванні або розпорядженні землі.

Платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу).

Згідно з п. "ж" пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу не є об'єктом оподаткування податком будівлі споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Враховуючи викладене, застосування п. "ж" пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу передбачає, що сільськогосподарський товаровиробник:

- здійснює сільськогосподарську діяльність відповідно до класифікатора видів економічної діяльності (Наказ N 457);

- використовує будівлі, споруди безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

- будівлі споруди сільськогосподарських товаровиробників, що безпосередньо використовуються у сільськогосподарській діяльності класифікуються у класі 1271 "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісництва та рибного господарства" Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 N 507.

Суб'єкти господарської діяльності підлягають обов'язковій реєстрації у Єдиному державному реєстр підприємств та організацій України із зазначенням основного виду економічної діяльності у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2005 року N 118. Порядок визначення основного виду економічної діяльності підприємства наведено у Методологічних положеннях щодо визначення основного виду економічної діяльності підприємства, затверджених наказом Держкомстату від 14.12.2006 N 607 (далі - Методологічні положення).

Основний вид економічної діяльності - вид діяльності підприємства, на який припадає найбільший внесок у валову додану вартість, при цьому він необов'язково має частку 50 або більше відсотків у валовій доданій вартості (п. 2 Методологічних положень).

Таким чином, за умови, що результат господарської діяльності Товариства відповідає критеріям, визначеним пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, а основний вид його економічної діяльності задовольняє умови п. 2 Методологічних положень, то Товариство матиме підстави для застосування норм пп. "ж" пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу до приналежних йому об'єктів нерухомості.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали