ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.04.2012 р. N 1127/12/13-12

Головам апеляційних адміністративних судів


5 липня 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення в період проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в Україні" (Закон N 3568-VI).

Цей Закон (Закон N 3568-VI) набирає чинності одночасно з початком періоду проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні і втрачає чинність через 30 днів після його закінчення, тобто діє з 9 червня по 31 липня 2012 року.

Цим Законом встановлено особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення, передбаченістаттями 44, 51, 512, 173, 1731, 174, 1751, 178, частинами першою і другою статті 181, статтями 185, 1851, 1857, 1859, 190, 191, 1953 і 1956 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вчинені в період проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні.

Також цим Законом (Закон N 3568-VI) встановлено особливості примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які постійно не проживають в Україні, що вчинили адміністративні правопорушення, передбачені зазначеними вище нормами.

Зокрема, відповідно до статті 5 Закону України "Про особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення в період проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в Україні" (Закон N 3568-VI) іноземці та особи без громадянства, які постійно не проживають на території України, що вчинили адміністративні правопорушення, зазначені у частині першій статті 1 цього Закону (Закон N 3568-VI), з урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи порушника після виконання адміністративного стягнення можуть бути примусово видворені за межі України за рішенням суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Зауважуємо, що відповідно до пункту 2 статті 6 цього Закону (Закон N 3568-VI) розділ VII "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, у редакцій, чинній на момент прийняття вказаного Закону (Закон N 3568-VI), доповнено пунктом 111, яким встановлено особливості розгляду справ про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства, які постійно не проживають на території України, за межі України.

Законом України від 22 березня 2012 року N 4601-VI "Про внесення змін до Закону України "Про особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення в період проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні", який набрав чинності 18 квітня 2012 року, внесено зміни до Закону України "Про особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення в період проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" щодо визначення місця розгляду справ про адміністративні правопорушення та адміністративних справ про примусове видворення.

Відповідно до пункту 2 статті 6 Закону України "Про особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення в період проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" (Закон N 3568-VI), зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення в період проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні", у разі вчинення іноземцями або особами без громадянства, які постійно не проживають на території України, адміністративних правопорушень, зазначених у частині першій статті 1 Закону України "Про особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення в період проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" (Закон N 3568-VI), на території спортивної споруди під час проведення масового спортивного або іншого культурно-видовищного заходу адміністративні справи про їх примусове видворення розглядаються відповідним окружним адміністративним судом за місцезнаходженням спортивної споруди, у інших випадках - окружним адміністративним судом за місцем вчинення правопорушення.

У зв'язку з цим звертається особлива увага на неухильне дотримання судами вимог законодавства, зокрема щодо забезпечення права особи користуватися правовою допомогою та послугами перекладача при розгляді та вирішенні таких справ. Також необхідно вжити заходів щодо належної організації роботи судів для забезпечення розгляду цих справ відповідно до вимог, установлених законом.

Головам апеляційних адміністративних судів необхідно до 20 травня 2012 року надати до Вищого адміністративного суду України плани заходів щодо організації роботи судів в період проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні.

Цей лист пропонуємо довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів для врахування при здійсненні правосуддя.

 

Голова суду

І. Темкіжев

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали