Додаткова копія: Щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій з давальницькою сировиною

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.04.2019 р. N 1379/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій з давальницькою сировиною та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє, що в індивідуальній податковій консультації надана вичерпна відповідь по суті порушеного питання на попереднє звернення, а саме:

продукти переробки, власником яких є нерезидент, на митній території України реалізуються через зареєстроване в Україні його представництво, на яке покладається обов'язок з декларування цих продуктів переробки для вільного обігу;

операції з постачання послуг, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт, у разі не вивезення цього майна за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом, згідно з підпунктом "б" підпункту 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 ПКУ підлягають оподаткуванню ПДВ за основною ставкою у розмірі 20 відсотків.

Додатково повідомляємо, що у листі платника наведено опис операцій з переробки, за яким передбачається ввезення відходів і брухт міді (код 7404 00 згідно УКТ ЗЕД (Тарифи N 584-VII)), їх переробка у готову продукцію та утворення при цьому шлаку з вмістом міді (код 2620 30 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (Тарифи N 584-VII)).

Такі утворенні товари вважатимуться супутніми продуктами переробки, які за своїми властивостями є придатними для подальшого використання, але утворення яких в процесі переробки не є метою зовнішньоекономічної операції.

Відповідно до частини першої статті 265 МКУ ( N 4495-VI) при переміщенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України або при зміні митного режиму щодо товарів на підставі зовнішньоекономічного договору, укладеного резидентом, декларантом, має право виступати резидент, яким або від імені якого укладено цей договір.

Частиною другою статті 159 МКУ ( N 4495-VI) встановлено, що продукти переробки, залишки (відходи), виготовлені (одержані) в процесі здійснення операцій з переробки іноземних товарів, мають статус іноземних товарів та вважаються такими, що поміщені у митний режим переробки на митній території.

Враховуючи вищевикладене, у випадках, зазначених у частинах першій ( N 4495-VI) та третій статті 155 Кодексу ( N 4495-VI), декларантом продуктів переробки іноземних товарів повинен виступати резидент, яким або від імені якого укладено зовнішньоекономічний договір, на підставі якого здійснювалася переробка таких товарів.

Поряд з цим у випадку реалізації нерезидентом на митній території України продуктів переробки іншим особам, ніж зазначені у частинах першій ( N 4495-VI) та третій статті 155 МКУ ( N 4495-VI), згідно з частиною другою статті 155 МКУ ( N 4495-VI) обов'язок з декларування таких продуктів переробки для вільного обігу покладається на зареєстроване в Україні представництво цього нерезидента.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали