Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Щодо особливостей справляння єдиного збору під час здійснення контролю залізничного транспорту

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.02.2019 р. N 7489/6/99-99-18-03-01-15

Філії "Центр транспортної логістики"
АТ "Українська залізниця"
Митницям ДФС

На лист філії "Центр транспортної логістики" АТ "Українська залізниця" від 01.02.2019 N ЦТЛ-19/277 (вх. ДФС N 4088/6 від 01.02.2019) щодо особливостей справляння єдиного збору під час здійснення контролю залізничного транспорту Державна фіскальна служба України повідомляємо таке.

Статтею 2 Закону України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України" (далі - Закон) встановлено, що єдиний збір включає вартість витрат, пов'язаних із:

відновленням автомобільних доріг;

здійсненням уповноваженими органами в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України фітосанітарного, ветеринарно-санітарного та державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин, в розмірі, що не перевищує розміру плати за проведення перевірки документів на товар і транспортний засіб (контейнер);

проведенням органами доходів і зборів у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України заходів офіційного контролю відповідно до статті 319 Митного кодексу України ( N 4495-VI) у формі попереднього документального контролю.

Забороняється справляти у пунктах пропуску через державний кордон України збори, не передбачені цим Законом.

Враховуючи вимоги зазначеної статті Закону, плата за проведення заходів офіційного контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) сплачується, якщо товари, що переміщуються через митний кордон України, підлягають хоча б одному із заходів офіційного контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю).

Перелік товарів, які в разі ввезення на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) підлягають заходам офіційного контролю, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 року N 960 (Постанова N 960) (далі - Перелік).

У разі здійснення в пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон України контролю транспортних засобів, які не перемішують товарів, зазначених у Переліку (Постанова N 960), до єдиного збору включається виключно вартість витрат, пов'язаних із відновленням автомобільних доріг.

При цьому згідно зі статтею 5 Закону за проїзд залізничних вагонів, контейнерів вартість витрат, пов'язаних із відновленням автомобільних доріг, до ставки єдиного збору не включено.

Також повідомляємо, що Порядок справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2002 року N 1569, розроблено відповідно до статті 2 Закону (до внесення змін).

Згідно з пунктом 2 розділу III "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 6 вересня 2018 року N 2530-VIII "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України" (Закон N 2530-VIII) Кабінету Міністрів України необхідно привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом (Закон N 2530-VIII).

 

В. о. заступника Голови

В. Кривіцький
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали