ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ

ЛИСТ

від 06.12.2011 р. N 3679-07

Щодо отримання дитячих новорічних подарунків за рахунок коштів Фонду

У зв'язку з актуальним на сьогоднішній день питанням щодо отримання дитячих новорічних подарунків за рахунок коштів Фонду повідомляємо наступне.

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 року N 2240-III та Порядку придбання та забезпечення дитячими новорічними подарунками дітей застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду, затвердженого постановою правління Фонду від 25 жовтня 2007 року N 48 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 листопада 2007 р. за N 1301/14568 (далі - Порядок), за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснюються заходи по забезпеченню дітей застрахованих осіб дитячими новорічними подарунками.

Щорічно у бюджеті Фонду для цього виділяються відповідні асигнування по статті "Оздоровчі заходи", централізовано здійснюється закупівля дитячих новорічних подарунків та безпосередньо перед новорічними святами робочі органи Фонду надають страхувальникам новорічні подарунки для дітей застрахованих осіб.

Відповідно до пункту 1.5 Порядку застрахована особа (батько, мати, усиновлювач, опікун/піклувальник) має право отримати в поточному році лише один новорічний подарунок за рахунок коштів Фонду на дитину, якій станом на 1 січня наступного календарного року не виповнилося 14 років.

При цьому звертаємо увагу, що новорічний подарунок, придбаний самостійно страхувальником або застрахованою особою, за рахунок коштів Фонду не оплачується.

Рішення про виділення новорічного подарунка приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, установи, організації на підставі складеної страхувальником відомості на видачу новорічних подарунків, де зазначаються прізвища, ініціали застрахованих осіб та їх дітей, число, місяць та рік народження дітей.

Представники страхувальників підприємств, установ, організацій отримують дитячі новорічні подарунки для дітей застрахованих осіб в районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекціях відділень Фонду на підставі довіреності за накладною та відповідно до поданої ними заявки щодо виділення новорічних подарунків.

Фізичній особі - суб'єкту підприємницької діяльності, яка є платником єдиного податку, та фізичній особі, застрахованій на добровільних засадах, новорічний подарунок видається за місцем обліку згідно з наказом директора районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду на підставі особистої заяви та копії свідоцтва про народження дитини, при цьому новорічний подарунок видається за накладною при пред'явленні документа, який засвідчує особу.

Видача новорічних подарунків застрахованим особам - найманим працівникам здійснюється безпосередньо страхувальником за їх основним місцем роботи. У відомості на видачу новорічних подарунків застрахована особа обов'язково ставить свій підпис при отриманні новорічного подарунку.

Накладні на отримання новорічних подарунків, рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, відомості на видачу новорічних подарунків, які підписані керівником і головою комісії (уповноваженим) із соціального страхування та скріплені печаткою, зберігаються страхувальником.

Одночасно звертаємо увагу страхувальників, що сума витрат Фонду за новорічні подарунки, які видані з порушенням цього Порядку, не приймається до заліку та відшкодовується за рахунок страхувальника.

 

Директор

В. М. Цибенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали