НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.12.2011 р. N 9345/11/17-11

83001, м. Донецьк, вул. Постишева, 68
ККП "Донецькміськтепломережа"
ПАТ "Донецькобленерго"
Донецькому ТП НКРЕ

Щодо перенесення терміну встановлення АСКОЕ

Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула лист ККП "Донецькміськтепломережа" від 18.11.2011 N 4439 щодо перенесення терміну встановлення автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії та в межах своєї компетенції повідомляє.

Відповідно до частини першої статті 67 Господарського кодексу України (далі - Кодекс) відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.

Звертаємо увагу, що згідно з частиною першою статті 47 Кодексу держава гарантує усім підприємцям, незалежно від обраних ними організаційних форм підприємницької діяльності, рівні права та рівні можливості для залучення і використання матеріально-технічних, фінансових, трудових, інформаційних, природних та інших ресурсів.

Положеннями пункту 3 постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910 "Про внесення змін до Правил користування електричною енергією" (із змінами) встановлено, що суб'єкти господарювання, на яких поширюється дія Правил, зобов'язані привести комерційний облік на належних їм електроустановках у відповідність до вимог пункту 3.35 Правил для: площадок вимірювання з приєднаною потужністю електроустановок 550 кВт та більше протягом п'яти років від дати набрання чинності цією постановою; площадок вимірювання з приєднаною потужністю електроустановок від 150 кВт до 550 кВт протягом шести років від дати набрання чинності цією постановою.

Відповідно до положень пункту 1.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за N 417/1442 (із змінами) (далі - Правила), ці Правила регулюють взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії).

Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).

Положеннями пункту 1.2 Правил встановлено, що автоматизована система комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ) - це сукупність об'єднаних в єдину функціональну метрологічно-атестовану систему локального устаткування збору і обробки даних засобів (засобу) обліку, каналів передачі інформації та пристроїв приймання, обробки, відображення та реєстрації інформації; локальне устаткування збору та обробки даних (ЛУЗОД) - це улаштована з метою розрахунків за спожиту електричну енергію сукупність засобів обліку (або один засіб обліку), які забезпечують вимірювання, збір, накопичення, оброблення результатів вимірювань за відповідними періодами часу (формування первинної вимірювальної інформації) про обсяги і параметри потоків електричної енергії та значення споживаної потужності на окремій площадці вимірювання та мають інтерфейс дистанційного зчитування даних для роботи в складі автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії.

Згідно з положеннями пункту 3.35 Правил об'єкт (крім розрахункового обліку багатоквартирних житлових будинків та населених пунктів) з приєднаною потужністю електроустановок 150 кВт і більше та середньомісячним обсягом споживання за попередні 12 розрахункових періодів для діючих електроустановок або заявленим обсягом споживання електричної енергії для нових електроустановок 50 тис. кВт·год. і більше має бути забезпечений локальним устаткуванням збору та обробки даних у межах періоду, визначеного для встановлення зазначених засобів обліку відповідно до договору.

Період для встановлення локального устаткування збору та обробки даних, автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії споживача для організації обліку діючих електроустановок визначається окремим договором між електропередавальною організацією та споживачем.

Споживач має право об'єднати локальне устаткування збору та обробки даних в автоматизовану систему комерційного обліку електричної енергії споживача.

Електропередавальна організація приймає до розрахунків за електричну енергію схему розрахункового обліку електричної енергії після встановлення локального устаткування збору та обробки даних або автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії споживача.

При цьому, організація каналів зв'язку та передача інформації з локального устаткування збору та обробки даних від споживача до електропередавальної організації проводиться за рахунок електропередавальної організації (абзац перший пункту 3.23 Правил).

Таким чином, у разі виникнення відповідно до законодавства України між суб'єктами господарювання взаємовідносин щодо забезпечення площадок вимірювання локальним устаткуванням збору та обробки даних, вказані взаємовідносини мають бути врегульовані укладенням відповідного договору.

Одночасно слід зазначити, що згідно з підпунктом сьомим пункту 7.5 Правил постачальник електричної енергії (електропередавальна організація або основний споживач за погодженням постачальника електричної енергії) зобов'язаний, попередивши споживача не пізніше ніж за три робочих дні, припинити повністю або частково постачання йому електричної енергії (передачу або спільне використання технологічних електричних мереж), у тому числі на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади, у разі закінчення терміну дії, розірвання або неукладення між суб'єктами господарювання договорів, наявність яких передбачена цими Правилами.

Враховуючи вищенаведене, НКРЕ звертає увагу, що за умови укладення відповідного договору щодо встановлення засобів диференційного (погодинного) обліку електричної енергії та/або локального устаткування збору та обробки даних для організації обліку діючих електроустановок, вимоги пункту 3.35 Правил вважаються виконаними. При цьому, у разі відмови споживача від укладення зазначеного договору, постачання електричної енергії останньому має бути повністю або частково припинено.

 

Член НКРЕ

Ю. Андрійчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали