ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.11.2011 р. N 11.1/2-18/15420-ЕП

Начальнику Київської регіональної митниці,
Начальникам митниць

Щодо підготовки подань про застосування спеціальних санкцій

На виконання пункту 15 протоколу наради у т. в. о. Голови Держмитслужби України від 16.07.2011 N 28/2 та пункту 2 протоколу наради у заступника Голови Держмитслужби України Дериволкова С. Д. від 06.05.2010 N 21/4 до Департаменту митних інформаційних технологій та статистики від митних органів надходять матеріали перевірок, за результатами яких платниками податків не сплачено грошові зобов'язання протягом десяти робочих днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення.

Зазначені матеріали надсилаються для підготовки до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України подань на застосування до порушників митного законодавства спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".

Для підвищення якості підготовки матеріалів, уникнення зайвого листування й копіювання документів та з метою посилення контролю за порушниками митного законодавства, митним органам при підготовці матеріалів на застосування спеціальних санкцій до суб'єктів ЗЕД необхідно звернути увагу на наступне.

1. У випадках звернення суб'єктів ЗЕД, до яких пропонується застосувати спеціальні санкції, до судових органів з метою оскарження рішень митниць, до Департаменту митних інформаційних технологій та статистики надсилається інформація щодо здійсненої перевірки та наявності у суб'єкта ЗЕД несплаченого грошового зобов'язання. При цьому завірені копії документів, які підтверджують факт порушення суб'єктом ЗЕД законодавства України, не надсилаються.

2. Якщо за результатами апеляційного оскарження рішення митниці в судовому порядку адміністративний позов суб'єкта ЗЕД задоволено, а податкові повідомлення-рішення скасовані, зазначена інформація надсилається до Департаменту митних інформаційних технологій та статистики.

3. Якщо за результатами апеляційного оскарження рішення митниці в судовому порядку судовими органами відмовлено у задоволенні адміністративного позову суб'єкта ЗЕД, до Департаменту митних інформаційних технологій та статистики надсилаються матеріали для підготовки до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України подань на застосування до порушників митного законодавства спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".

При цьому, матеріали готуються та оформлюються згідно з вимогами спільного наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та Державної митної служби України від 26.12.2003 N 914/380 та з урахуванням положень листів Держмитслужби України від 07.07.98 N 11/1-7157, від 29.12.2007 N 11/3-35/13287-ЕП, від 21.12.2009 N 11/9-10.35/12359-ЕП.

Крім того, звертаємо увагу, що з метою виконання вимог Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в подальшому при підготовці подань про застосування спеціальних санкцій до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності необхідно також обов'язково надавати інформацію щодо оскарження рішення, прийнятого митним органом, в адміністративному чи судовому порядку, або інформувати про відсутність такого оскарження.

 

Перший заступник
Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали