Щодо підключення газового опалення у приватному будинку до мереж газопостачання, а також оплати послуг БТІ

 

 Відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про житлово-комунальні послуги" повноваження щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, затвердження норм споживання та якості цих послуг, контроль за їх дотриманням, забезпечення населення паливом, електроенергією, газом та іншими енергоносіями, а також здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів покладено на органи місцевого самоврядування.

Питання, пов'язані з постачанням населенню природного газу, не належать до повноважень Мінжитлокомунгоспу і входять до компетенції Міністерства палива та енергетики.

Для підключення системи опалення приватного будинку до мереж газопостачання Вам слід звернутись до місцевої газопостачальної організації, в якої отримати перелік документів, необхідних для оформлення підключення.

Що стосується оформлення документів на право власності, то відповідно до вимог Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду від 24.05.2001 N 127, зареєстрованим Мін'юстом 10.07.2001 за N 582/5773, на будинок має бути виготовлений технічний паспорт.

Наступним етапом згідно з Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Мін'юсту від 07.02.2002 N 7/5 та зареєстрованим ним 18.02.2002 за N 157/6445, має бути проведено реєстрацію права власності на об'єкт нерухомого майна.

При цьому:

- згідно з п. 1.4 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, технічну інвентаризацію новозбудованих (реконструйованих) та наявних об'єктів виконують за рахунок замовників комунальні підприємства - бюро технічної інвентаризації;

- відповідно до п. 1.4 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, державна реєстрація прав власності на нерухоме майно - це внесення запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно у зв'язку з виникненням, існуванням або припиненням права власності на нерухоме майно, що здійснюється БТІ за місцезнаходженням об'єктів нерухомого майна на підставі правовстановлювальних документів коштом особи, що звернулася до БТІ.

Згідно зі статтею 23 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" реалізація державної політики в галузі соціального забезпечення та соціального захисту соціально незахищених громадян - пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних, дітей-сиріт, одиноких матерів, багатодітних сімей, інших громадян, які внаслідок недостатньої матеріальної забезпеченості потребують допомоги та соціальної підтримки з боку держави, сприяння поданню адресної соціальної допомоги та підтримки, призначення та виплата цільової грошової допомоги, здійснення інших компенсаційних заходів соціального захисту належать до повноважень місцевих державних адміністрацій.

Відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" фінансування заходів щодо соціальної захищеності інвалідів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, в тому числі Фондом соціального захисту інвалідів, місцевих бюджетів, а також органами місцевого самоврядування за місцевими програмами соціального захисту окремих категорій населення за рахунок коштів місцевих бюджетів. Бюджет Фонду соціального захисту інвалідів формується за рахунок коштів державного бюджету, благодійних внесків, добровільних пожертвувань та інших надходжень. Органи місцевого самоврядування мають право утворювати цільові фонди соціальної допомоги інвалідам, які є складовою спеціального фонду відповідного місцевого бюджету. Порядок і умови витрачання коштів цих фондів визначаються органами місцевого самоврядування з урахуванням пропозицій громадських організацій інвалідів.

Виходячи з зазначеного, вирішення порушеного питання відноситься до повноважень органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій за місцем проживання.

Лист від 30 січня 2010 р. N 12/20-11-90

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали