Щодо підписання статуту товариства з обмеженою відповідальністю, створеного в порядку реорганізації акціонерного товариства

 

 Відповідно до статті 56 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і громадян шляхом заснування нового, реорганізації (злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення) діючого (діючих) суб'єктів господарювання з додержанням вимог законодавства.

Отже, перетворення - один із шляхів утворення юридичної особи в результаті реорганізації діючої юридичної особи.

Відповідно до статті 87 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

Частиною п'ятою статті 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" встановлено, що установчі документи юридичної особи, а також зміни до них викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження.

Статтею 244, 245 ЦКУ визначено представництво за довіреністю. Згідно з частиною першою статті 238 ЦКУ представник може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє.

Представництво за довіреністю, відповідно до статті 244 ЦКУ, може ґрунтуватися на акті органу юридичної особи.

З огляду на викладене, статут юридичної особи, що створюється в результаті реорганізації акціонерного товариства, може підписуватися не тільки засновником (учасником) юридичної особи, але уповноваженою особою на підставі довіреності, оформленої відповідно до вимог законодавства за наявності прийнятого повноважними установчими зборами рішення про наділення представника правом на вчинення відповідних правочинів.

Лист від 12.04.2010 р. N 4553

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали