Додаткова копія: Щодо підписання звітності у форматі XML

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.02.2018 р. N 31-0007/11164

Банкам України
Асоціації "Незалежна асоціація банків України"
Асоціації українських банків

Щодо підписання звітності у форматі XML

Відповідно до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України (Постанова N 129)1 (далі - Правила N 129), з 01.03.2018 банки мають надавати нову щоденну форму статистичної звітності N 510 "Звіт про купівлю, продаж безготівкової іноземної валюти, банківських металів (без фізичної поставки)" (Постанова N 129) (далі - форма N 510) у форматі XML (файл 3КХ) через веб-портал Національного банку України.


1 Затверджені постановою Правління Національного банку України від 01.03.2016 N 129 (Постанова N 129) (зі змінами).

Відповідно до Правил N 129 (Постанова N 129) форма N 510 (Постанова N 129) передбачає її підписання головою правління та головним бухгалтером. Водночас технічні умови роботи веб-порталу передбачають подання файла у форматі XML з електронно-цифровим підписом (далі - ЕЦП) тільки однієї уповноваженої особи.

Вважаємо, що на перехідний період до прийняття нової редакції Правил N 129, якою будуть скасовано форми статистичної звітності та передбачено подання звітності за показниками, та враховуючи вимоги пункту 12 розділу II Правил N 129 (Постанова N 129), файл 3КХ має подаватися з накладеним ЕЦП однієї з таких уповноважених осіб: голова правління банку або уповноважений ним заступник згідно з розподілом повноважень або головний бухгалтер.

Посилений сертифікат ЕЦП уповноваженої особи, що прирівняний до власноручного підпису, окрім обов'язкових реквізитів фізичної особи - підписувача, додатково повинен містити ідентифікаційні дані постачальника статистичної звітності, представником якого є ця уповноважена особа (повне або скорочене найменування та код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України).

Особи, які підписали форми звітності, відповідають за порядок їх заповнення (складання), повноту та достовірність статистичної звітності, дотримання термінів та способів подання даних до Національного банку України.

 

Директор Департаменту
статистики та звітності

Ю. О. Половньов
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали