Щодо підстав для здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю)

 

 Відповідно до статті 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон про контроль) однією з підстав для здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) є звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення.

В свою чергу, згідно зі статтею 16 Закону України "Про місцеве самоврядування", органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

З огляду на зазначене, звернення органів місцевого самоврядування про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства може буде підставою для здійснення позапланової перевірки органами державного нагляду (контролю), відповідно до вимог Закону про контроль, лише у випадку, коли таке звернення містить повідомлення про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства.

Лист від 24.12.2009 р. N 16067

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали