ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.06.2012 р. N 11.1/2-16.3/6715-ЕП

Начальнику Київської регіональної митниці, начальникам митниць
Начальнику Департаменту митних інформаційних технологій та статистики


Щодо підтвердження здійснення ветеринарно-санітарного контролю

Згідно із статтею 197 Митного кодексу України ( N 4495-VI) (далі - Кодекс) пропуск через митний кордон України товарів, на які встановлено обмеження при їх переміщенні через митний кордон України, та митне оформлення здійснюються митними органами на підставі документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів митним органам передбачено законами України.

Так, в постанові Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 N 436 "Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України" (Постанова N 436), розробленої на виконання цієї статті Кодексу ( N 4495-VI), відсутні документи, які видаються державним органом, уповноваженим на здійснення відповідних контрольних функцій - Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України, за результатами здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю товарів.

Разом з тим, відповідно до статті 319 Кодексу ( N 4495-VI) товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю, можуть підлягати, зокрема, державному ветеринарно-санітарному контролю. Митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, завершуються тільки після проведення встановлених законами України для кожного товару видів контролю.

З огляду на вищезазначене, до приведення нормативно-правових актів з питань здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю у відповідність до положень Кодексу ( N 4495-VI), підтвердженням проведення цього виду контролю вважати наявність:

- ветеринарного свідоцтва (форми Ф-1, Ф-2), яке видається Держветфітослужбою України, у разі ввезення товарів на митну територію України (крім транзиту територією України);

- ветеринарного свідоцтва для країн СНД (форми Ф-1, Ф-2, Ф-3) або міжнародного ветеринарного сертифіката, які видаються Держветфітослужбою України, у разі вивезення товарів за межі митної території України.

Перелік документів, які перевіряються митними органами в пунктах пропуску через державний кордон України в рамках проведення ветеринарно-санітарного контролю у формі попереднього документального контролю визначено у Порядку здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 N 1030.

 

Перший заступник
Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали