МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.03.2008 р. N 10/2-280

Щодо підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників

У департаменті економіки та фінансування Міністерства освіти і науки України розглянули лист <...> щодо підвищення посадових окладів (ставок) заробітної плати педагогічних працівників відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2007 р. N 643 "Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки" та інформуємо про наступне.

Основним нормативним документом, за яким здійснюється оплата праці педагогічних працівників, є Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (із змінами і доповненнями), затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.05.93 р. за N 56.

Відповідно до абзацу четвертого пункту 29 вказаної Інструкції педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів (або за наявності в них груп) для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, посадові оклади (ставки заробітної плати) підвищуються на 25 відсотків.

Згідно з абзацом третім підпункту "в" пункту 28 педагогічним працівникам у школах-інтернатах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з контингентом дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, посадові оклади (ставки заробітної плати) підвищуються на 30 відсотків.

Отже, враховуючи вищезазначене, а також те, що робота будь-якого учителя-логопеда спрямована на корекцію мовлення дітей та усунення такої вади для подальшого повноцінного навчання та розвитку дитини, де б ця дитина не навчалася, вважаємо, що учителю-логопеду, який працює в логопедичному пункті так само, як і в школі-інтернаті для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, посадовий оклад (ставка заробітної плати) має підвищуватися на 25 відсотків. А в школах-інтернатах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, - на 30 відсотків.

Стосовно підвищення посадового окладу вчителя, який здійснює індивідуальне навчання дітей, які за станом здоров'я не можуть відвідувати навчальний заклад, інформуємо, що таким учителям здійснюється підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) так само, як і всім іншим педагогічним працівникам цього навчального закладу.

Щодо підвищення посадового окладу (ставки заробітної плати) вчителя в класі інтенсивної педагогіки, корекції або в класі для розумово відсталих дітей повідомляємо, що таке підвищення залежить не лише від контингенту дітей, з якими працює вчитель, а й від типу навчального закладу.

 

Директор Департаменту

П. Куліков

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали