Щодо питань застосування податкового законодавства при здійсненні операцій з прийняття у власність заставодержателя (банку) заставленого майна та подальшого продажу такого майна

 

 Відповідно до пп. 7.9.5 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" відчуження об'єкта застави для заставодавця прирівнюється до продажу такого об'єкта у податковий період такого відчуження; якщо згідно з умовами договору або закону об'єкт застави відчужується у власність заставодержателя у рахунок погашення боргових зобов'язань, таке відчуження прирівнюється до купівлі заставодержателем такого об'єкта застави у податковий період такого відчуження, а основна сума кредиту та нарахованих на неї процентів, що залишилися неповернутими кредитору (гаранту), є ціною придбання такої застави.

Як викладено у запиті, отриманий АТ у власність об'єкт основних фондів - будівлю, яка була предметом застави - оприбутковано на балансі банку як майно, яке не призначене для подальшого використання у власній господарській діяльності банку, - невиробничі фонди, які підлягають реалізації.

Згідно з пп. 7.4.1 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі, якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги) та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 6.1 ст. 6 та ст. 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Таким чином, право на отримання податкового кредиту в податковому періоді, протягом якого відбулося оприбуткування на баланс цього об'єкта, у банку відсутнє. У податковому періоді, в якому такий об'єкт буде реалізовано, тобто відбудеться використання його в оподатковуваній операції, банк отримає право на включення до складу податкового кредиту суми ПДВ, що вказана у податковій накладній, наданій банку продавцем (колишнім власником заставленого майна).

Лист від 27.07.2009 р. N 15873/7/16-1517-26

Державна податкова адміністрація України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали