НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.07.2012 р. N 11-213/2636

Генеральний департамент регулювання грошового обігу

Територіальним управлінням Національного банку України, банкам України


До Національного банку України надходять запити від територіальних управлінь Національного банку України, банків України щодо подальшої діяльності підрозділів Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ України (далі - ДСО при МВС України), враховуючи, що внесеними змінами до Інструкції з організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей у банківських установах в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 14.02.2007 N 45 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 03.03.2007 за N 181/13448 (далі - Інструкція N 45) було визнано таким, що втратив чинність, пункт 6 розділу I, згідно з яким послуги з інкасації можуть надаватися небанківськими установами за умови отримання ними відповідної ліцензії від Національного банку відповідно до його нормативно-правових актів та з дотриманням вимог цієї Інструкції, інших нормативно-правових актів Національного банку.

У зв'язку з цим повідомляємо таке.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтями 1, 7 Закону України "Про міліцію", міліція є органом виконавчої влади і виконує охоронну функцію на договірних засадах.

ДСО при МВС України є структурним підрозділом міліції і керується у своїй діяльності Законом України "Про міліцію", Положенням про Державну службу охорони при Міністерстві внутрішніх справ України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.93 N 615 (далі - Положення N 615), іншими законодавчими та нормативно-правовими актами.

Зокрема, пунктом 3 Положення N 615 визначено, що основними завданнями Державної служби охорони є здійснення за договорами заходів щодо охорони особливо важливих об'єктів згідно з переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України, інших об'єктів, вантажів, інкасації, перевезення, тимчасового зберігання валютних цінностей, забезпечення особистої безпеки громадян, а також технічного захисту інформації в порядку, встановленому законодавством.

Слід зазначити, що діяльність органів виконавчої влади не підлягає ліцензуванню, а тому вимоги пункту 6 розділу I Інструкції N 45, що втратив чинність, не стосувалися діяльності підрозділів ДСО при МВС України.

 

Директор Генерального департаменту
регулювання грошового обігу

В. М. Нестеренко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали