Щодо податкового обліку з ПДВ у разі переведення основних фондів до складу невиробничих фондів

 

 Пунктом 4.9 статті 4 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон) встановлено, що у разі, якщо основні виробничі фонди або невиробничі фонди ліквідуються за самостійним рішенням платника податку чи безоплатно передаються особі, не зареєстрованій платником податку, а також у разі переведення основних фондів до складу невиробничих фондів така ліквідація, безоплатна передача чи переведення розглядаються для цілей оподаткування як продаж таких основних виробничих фондів або невиробничих фондів за звичайними цінами, що діють на момент такого продажу, а для основних фондів групи 1 - за звичайними цінами, але не менше їх балансової вартості.

Аналогічні вимоги визначені і п'ятим абзацом підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону, яким визначено: якщо у подальшому товари (послуги) починають використовуватися в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно зі статтею 3 цього Закону або звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 цього Закону, чи основні фонди переводяться до складу невиробничих фондів, то з метою оподаткування такі товари (послуги), основні фонди вважаються проданими за їх звичайною ціною у податковому періоді, на який припадає початок такого використання або переведення, але не нижче ціни їх придбання (виготовлення, будівництва, спорудження).

Таким чином, якщо платником податку при придбанні основних фондів було отримано податковий кредит, то при переведенні основних фондів до складу невиробничих нараховуються податкові зобов'язання. Коригування податкового кредиту при цьому не здійснюється.

Що стосується застосування норм листа ДПАУ від 28.01.2003 р. N 1399/7/15-3317 в частині роз'яснення правил формування податкового кредиту в залежності від стану формування валових витрат платника податку, то ДПАУ відзначає, що норми податкового законодавства в частині формування податкового кредиту з моменту підготовки даного листа змінилися (дана норма змінена з 31.03.2005 р. згідно із Законом України від 25.03.2005 р. N 2505-IV "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України"), а з урахуванням п. 4.5 Порядку надання роз'яснень окремих положень податкового законодавства, затвердженого наказом ДПАУ від 12.04.2003 р. N 176 (зареєстроване в Мін'юсті України 23.04.2003 р. за N 326/7647), податкові роз'яснення застосовуються протягом терміну дії відповідної норми податкового законодавства.

Лист від 21.11.2008 р. N 24039/7/16-1517-16

Державна податкова адміністрація України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали