Щодо податкування ПДВ операцій з поставки одиниць скорочення викидів відповідно до процедур, передбачених Кіотським протоколом

 

 Продаж одиниць скорочення викидів на оплатній основі за зовнішньоекономічним контрактом між власником об'єкта, який є джерелом викидів, з покупцем-нерезидентом передбачено Порядком підготовки, розгляду, схвалення та реалізації проектів, спрямованих на скорочення обсягу антропогенних викидів парникових газів, затвердженим постановою КМУ від 22.02.2006 р. N 206 (у редакції постанови КМУ від 20.08.2008 р. N 718).

Чинним законодавством термін "одиниці скорочення антропогенних викидів" та юридичний статус операцій з продажу таких одиниць не визначено, але, на думку ДПАУ, зазначена діяльність може бути класифікована як "надання обов'язку утримуватися від проведення окремих видів діяльності частково чи повністю" (абзац п'ятий пп. "д" п. 6.5 ст. 6 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон)).

Згідно з п. 3.1 ст. 3 Закону об'єктом оподаткування ПДВ є операції з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України (незалежно від того, ким (резидентом чи нерезидентом) такі послуги поставляються), та операції з ввезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі імпорту.

Відповідно до загального правила для визначення місця поставки послуг, встановленого п. 6.5 ст. 6 Закону, місцем поставки вважається місце, де особа, яка надає послугу, зареєстрована платником цього податку.

Виключення з загального правила складають операції з надання послуг особливого виду, для визначення місця і поставки яких встановлено окремі правила. Зокрема, пп. "д" п. 6.5 ст. 6 Закону місцем поставки перерахованих у цьому підпункті послуг визначено місце реєстрації покупця або його постійного представництва, а за відсутності такого місця реєстрації - місце постійної адреси або постійного проживання, в разі якщо покупці, яким надаються нижченаведені послуги, проживають за межами митної території України.

З урахуванням викладеного, якщо продаж одиниць скорочення викидів здійснюється нерезиденту, який не має постійного представництва на митній території України, місцем поставки буде місце перебування такого нерезидента за межами митної території України і відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 та п. 6.5 ст. 6 Закону така операція не вважатиметься об'єктом оподаткування.

Лист від 09.06.2009 р. N 11982/7/16-1517-12

Державна податкова адміністрація України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали