Щодо поновлення на квартобліку

 

 Повідомляємо, що питання розподілу і надання житлових приміщень вирішується відповідно до Житлового кодексу Української РСР та Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради від 11.12.84 N 470, і належить до виключної компетенції органів місцевої влади, на які відповідно до ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" покладено повноваження щодо обліку громадян, які згідно з чинним законодавством потребують поліпшення житлових умов, розподілу та надання відповідно до законодавства житла, що належить до комунальної власності.

Згідно із зазначеними Правилами такими, що потребують поліпшення житлових умов, визнаються громадяни, які забезпечені жилою площею нижчою за рівень, встановлений обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями спільно з радами профспілок.

Жиле приміщення надається в межах 13,65 кв. м жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті (пункт 53 Правил). При цьому враховується жила площа у жилому будинку (квартирі), що перебуває у приватній власності громадян.

Жиле приміщення може бути надано з перевищенням зазначеного вище максимального розміру, якщо воно становить одну кімнату (однокімнатну квартиру), або у випадках, зазначених в абзаці першому пункту 52 і абзацах першому та другому пункту 67 цих Правил.

Рівень середньої забезпеченості громадян жилою площею в населеному пункті визначається і періодично переглядається виконавчими комітетами обласних, Київської та Севастопольської міських рад народних депутатів спільно з радами профспілок виходячи з даних статистичної звітності.

Відповідно до пунктів 37 і 39 цих Правил жилі приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на квартирному обліку в порядку загальної черги, крім осіб, що мають право першочергового одержання жилих приміщень.

До таких, зокрема, належать багатодітні сім'ї (які мають у своєму складі трьох і більше дітей), а також особи, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань (їх перелік наведено у наказі Міністерства охорони здоров'я Української РСР від 08.02.85 N 52).

Щодо зняття з квартирного обліку повідомляємо що, п. 17 зазначених Правил зазначено, що громадяни які штучно погіршили житлові умови не беруться на квартирний облік.

Пунктом 26 Правил означено, що в разі подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, то такі громадяни знімаються з квартирного обліку.

Враховуючи вищевикладене, порушене у зверненні питання необхідно вирішувати за місцем проживання.

Також інформуємо, що відповідно до частини 2 статті 77 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.

Лист від 30.01.2010 р. N 12/20-11-90

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали