ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.06.2012 р. N 11.1/2-12.4/6361-ЕП

Керівникам митних органів


ТЕРМІНОВО!!!

У зв'язку з набранням чинності з 01.06.2012 Митним кодексом України від 13.03.2012 N 4495-VI ( N 4495-VI) (далі - Кодекс) повідомляємо.

Відповідно до частини третьої розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу ( N 4495-VI) закони України, акти Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, та інших центральних органів виконавчої влади, прийняті на виконання законів України з питань державної митної справи до набрання чинності цим Кодексом, та нормативно-правові акти, які використовуються при застосуванні норм законів з питань державної митної справи (у тому числі акти законодавства СРСР), застосовуються в частині, що не суперечить цьому Кодексу, до прийняття відповідних актів згідно з вимогами цього Кодексу.

У зв'язку з цим звертаємо увагу на наступне.

До набрання чинності наказом Мінфіну "Про затвердження Порядків та умов здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних поштових та експрес-відправленнях" при ввезенні міжнародних поштових відправлень на митну територію України та переміщенні від пункту пропуску до митного органу призначення використовується повідомлення про транзитне переміщення (ПТП) та його електронна копія відповідно до положень Порядку здійснення контролю за доставкою в митниці призначення переміщуваних через митний кордон України товарів окремих видів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 13.10.2005 N 969, зареєстрованого в Мін'юсті України 17.11.2005 за N 1393/11673.

Також ПТП використовується для внесення відомостей до ЄАІС митних органів про несупроводжуваний багаж або вантажні відправлення громадян - при ввезенні їх на митну територію України, вивезенні з неї, транзиті через територію України.

До набрання чинності наказом Мінфіну "Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа" під час декларування товарів, що вивозяться за межі митної території України, та товарів, що переміщуються митною територією України транзитом, у графі 50 "Принципал" митної декларації (Наказ N 246) відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби України від 09.07.97 N 307, зареєстрованим в Мін'юсті України 24.09.97 за N 443/2247 (зі змінами), вказуються лише відомості про перевізника.

При декларуванні товарів відповідно до митних режимів реекспорту та реімпорту, при декларуванні товарів, реалізованих через магазини безмитної торгівлі протягом попереднього місяця, зворотному вивезенні товарів після тимчасового ввезення, зворотному ввезенні після тимчасового вивезення та інших випадках, в яких до 01.06.2012 використовувалися типи декларацій ЕК 00 та ІМ 00, до затвердження нових класифікаторів митних режимів для заповнення графи 1 митної декларації (Наказ N 246) використовувати коди "ЕК 00" та "ІМ 00", а в першому підрозділі графи 37 зазначати код відповідного митного режиму "11" або "41".

При декларуванні відповідно до митного режиму реекспорту продуктів переробки на митній території застосовувати тип митної декларації (Наказ N 246) "ЕК 11".

 

Перший заступник
Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали