ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.06.2012 р. N 11.1/2-12.2/6419-ЕП

Керівникам митних органів


Щодо порядку електронного декларування товарів

Відповідно до положень статті 257 Митного кодексу України ( N 4495-VI) (далі - Кодекс) митна декларація (Постанова N 450) та інші документи, подання яких митним органам передбачено цим Кодексом, оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу. Умови та порядок декларування, перелік відомостей, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення, визначаються цим Кодексом.

Згідно зі статтею 455 Кодексу ( N 4495-VI) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, веде централізований облік осіб, які здійснюють операції з товарами. Взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, здійснюється митними органами шляхом присвоєння таким особам облікового номера.

Нормативно-правовими актами з питань державної митної справи, зокрема, Митним кодексом України ( N 4495-VI), Положенням про митні декларації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 N 450 (Постанова N 450), не встановлено обмежень щодо подання митному органу електронної митної декларації особами, які не внесені до Реєстру підприємств, допущених до електронного декларування, визначеного наказом Держмитслужби України від 17.03.2011 N 216 (Умови N 216).

Враховуючи вищевикладене, декларування товарів з поданням митному органу електронної митної декларації може здійснюватись будь-якими особами або уповноваженими ними митними брокерами, що перебувають на обліку в митних органах.

 

Перший заступник Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали