Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо порядку формування податкового кредиту на підставі рахунків, які виставляються платнику податку за надані послуги по водовідведенню, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, та за послуги з водовідведення дощових стоків, вартість яких розрахована згідно розміру площі території підприємства; щодо звітного періоду формування податкового кредиту на підставі таких рахунків

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.10.2019 р. N 929/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку формування податкового кредиту на підставі рахунків, які виставляються платнику податку за надані послуги по водовідведенню, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, та за послуги з водовідведення дощових стоків, вартість яких розрахована згідно розміру площі території підприємства; щодо звітного періоду формування податкового кредиту на підставі таких рахунків та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями (далі Кодекс), повідомляє.

Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу Кодексу).

Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Згідно з підпунктом "а" пункту 198.1 статті 198 Кодексу до складу податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення платником податку операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну (Порядок N 1307), зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна (Порядок N 1307), складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Крім того, підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної (Порядок N 1307), можуть бути документи, визначені у пункті 201.11 статті 201 Кодексу, зокрема, рахунок, який виставляється платнику податку за надані послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містить загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця.

Таким чином, податковий кредит може бути сформований платником податку без отримання податкової накладної (Порядок N 1307) на підставі рахунку за послуги, виставленого їх постачальником, при дотриманні таких обов'язкових умов:

постачається послуга (а не товар);

вартість послуг має визначатися за показниками приладів обліку;

рахунок повинен містити загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця (постачальника) таких послуг.

Якщо у рахунку, що виставляється платнику ПДВ, вартість послуг визначається за показниками приладів обліку та містить загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, то такий рахунок для отримувача послуг є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної (Порядок N 1307).

Включення платником ПДВ до складу податкового кредиту сум ПДВ, сплачених на підставі рахунку за послуги, вартість яких встановлюється не за показниками приладів обліку, а розрахунковим шляхом, зокрема відповідно до вимог нормативно-правових актів без наявності зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної (Порядок N 1307) Податковим кодексом не передбачено.

Отже, якщо договором передбачено постачання послуг, зокрема з водовідведення, вартість яких визначається виключно за показниками приладів обліку, та рахунок, виставлений їх постачальником, містить загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника таких послуг, то на підставі такого рахунку отримувачем таких послуг може бути сформовано податковий кредит без отримання податкової накладної (Порядок N 1307).

При формуванні податкового кредиту на підставі рахунку, що виставляється платнику податку за послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, дата формування податкового кредиту згідно з пунктом 198.2 статті 198 Кодексу визначається за датою складання такого рахунку.

При формуванні податкового кредиту на підставі податкової накладної (Порядок N 1307) дата його формування визначається в загальновстановленому порядку згідно зі статтею 198 Кодексу.

У випадку якщо договором передбачено постачання послуг з водовідведення, вартість яких розрахована згідно розміру площі території підприємства (в тому числі разом з одночасним нарахуванням вартості послуг з водовідведення, розрахованих за показниками обліку), підставою для податкового кредиту отримувачем таких послуг є податкова накладна (Порядок N 1307), складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання послуг.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані Податковим кодексом.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали