МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.10.2011 р. N 2840/11/13-11

Голові Президії всеукраїнської ради директорів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання)
Шаліту О. Г.

Шановний Олександре Григоровичу!

Міністерство культури у межах своєї компетенції розглянуло Ваш лист від 21 вересня 2011 року N 04-11-МК та надає наступне роз'яснення. Разом з тим повідомляємо, що головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти і науки, відповідно до Положення, затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року N 410/2011 (Указ N 410/2011), є Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України (МОНмолодьспорт України). У зв'язку з цим офіційне надання роз'яснень з практики застосування законодавства у сфері освіти є компетенцією МОНмолодьспорту України.

1. Відповідно до п. 5.3 Положення про початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад (школу естетичного виховання), затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України від 06.08.2001 N 523 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.09.2001 за N 803/5994 (зі змінами), визначено, що працівників закладу призначає на посади та звільняє з посад керівник закладу.

Виконання роботи на умовах погодинної оплати з обсягом до 240 годин на рік, яке не є сумісництвом, допускається в робочий час з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати (директорам шкіл естетичного виховання з дозволу керівника управління культури (за підпорядкованістю закладу), заступникам директорів по навчальній роботі цих шкіл - з дозволу директора).

Відповідно до п. 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. N 102 (далі - Інструкція) директори, їх заступники по навчальній роботі в дитячих музичних, художніх школах, школах мистецтв, школах загальної музичної освіти можуть вести викладацьку роботу в середньому не більше 12 годин на тиждень (480 годин на рік), якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад.

У табелі обліку робочого часу, відповідно до якого нараховується заробітна плата, робота за посадою директора, заступника директора обліковується окремо. Фактично відпрацьований час педагогічного навантаження керівників у табелі може зазначатися двома рядками: обсяг педагогічної роботи, який їм дозволяється вести в основний робочий час (до 12 годин на тиждень), та години тижневого педагогічного навантаження за сумісництвом.

2. Пунктом 68 Інструкції, визначено, що місячна заробітна плата педагогічних працівників визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і діленням цього добутку на встановлену норму годин на тиждень.

Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу (виходячи з тижневого педагогічного навантаження відповідно до тарифікації).

Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

3. Згідно з вимогами п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.93 N 245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" (зі змінами) загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Оскільки ст. 50 Кодексу законів про працю України визначено, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень, можна зробити висновок, що загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати 20 годин на тиждень.

Варто зазначити, що педагогічна робота, виконувана в тому ж або іншому закладі, установі з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік (тобто, 6 годин на тиждень), не є сумісництвом відповідно до пункту 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, наведеного в додатку до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. N 43.

4. Відповідно до п. 73 Інструкції погодинна оплата педагогічних працівників допускається лише:

- при оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх по хворобі або з інших причин вчителів, вихователів, викладачів тощо, яке тривало не більше двох місяців. Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогічного працівника провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому п. 68 Інструкції;

- при оплаті працівників підприємств, організацій та установ, які залучаються для педагогічної роботи.

Дія цих положень поширюються також і на директорів, заступників директорів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (далі - керівників шкіл естетичного виховання).

5. Згідно з п. 71 вищезазначеної Інструкції за час роботи в період канікул оплата праці педагогічних працівників та осіб з числа керівного персоналу, яким дозволяється вести викладацьку роботу в тій же установі, проводиться з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул.

За п. 73 Інструкції особи, які працюють на умовах погодинної оплати (до 240 годин на рік) і не ведуть занять під час канікул, оплату за цей час не отримують.

 

Заступник Міністра -
керівник апарату

О. О. Губіна

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали