Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій при визнанні дебіторської заборгованості безнадійною

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 07.05.2018 р. N 2028/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій при визнанні дебіторської заборгованості безнадійною та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається, виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.

Згідно інформації, наведеної у запиті підпрємства, перераховано контрагенту-постачальнику попередню оплату за товар та включено до податкового кредиту суму ПДВ по вказаній операції.

За попередньо оплаченими товарами у підприємства виникла дебіторська заборгованість.

Станом на теперішній час товар контрагентом не поставлено.

Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (стаття 257 Цивільного кодексу України).

Безнадійна заборгованість - заборгованість, що відповідає одній з таких ознак, зокрема заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності (підпункт "а" підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Дебіторська заборгованість за перерахованим авансом, за якою минув термін позовної давності, належатиме до безнадійної на підставі підпункту "а" підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 ПКУ, якщо відповідні заходи з її стягнення не призвели до позитивних наслідків.

По факту визнання дебіторської заборгованості безнадійною така заборгованість підлягає списанню з урахуванням ПДВ по вартості оплаченого товару/послуги (з ПДВ).

Тобто у відповідності до пункту 198.3 статті 198 ПКУ за даних умов платником податків втрачається право на податковий кредит за такими товарами/послугами.

Враховуючи вищенаведене, платнику необхідно відкоригувати (зменшити) суму податкового кредиту, сформованого при попередній оплаті непоставлених товарів/послуг.

При цьому зменшення податкового кредиту в даному випадку здійснюється на підставі бухгалтерської довідки у разі, якщо попередня оплата здійснювалась та податковий кредит формувався на підставі податкової накладної (Порядок N 1307), зареєстрованої в ЄРПН до 01.07.2015.

У випадку, якщо попередня оплата за непоставлені товари/послуги здійснювалась починаючи з 01.07.2015, тобто після запровадження функціонування системи електронного адміністрування ПДВ в звичайному режимі, при списанні дебіторської заборгованості за оплачені та не поставлені товари/послуги платнику необхідно скористатись механізмом, визначеним пунктом 198.5 статті 198 ПКУ, та нарахувати податкові зобов'язання, виходячи з вартості оплачених та не поставлених товарів/послуг, та скласти за такою операцією не пізніше останнього дня звітного періоду податкову накладну (Порядок N 1307) у порядку, передбаченому для податкової накладної, що складається відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ, та зареєструвати її в ЄРПН у визначені ПКУ терміни.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали