ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.11.2011 р. N 6760/7/15-3417-01

Державна податкова служба України розглянула лист <...> щодо порядку оподаткування податком на додану вартість послуг з обслуговування повітряних суден, що виконують міжнародні рейси, в межах договорів комісії у комітента та комісіонера, та повідомляє.

Відповідно до підпункту "в" підпункту 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) послуги з обслуговування повітряних суден, що виконують міжнародні рейси, оподатковуються за нульовою ставкою.

При цьому до послуг з обслуговування повітряних суден, які виконують міжнародні рейси, відносяться послуги, які комплексно необхідні та безпосередньо пов'язані з виконанням міжнародного рейсу, а саме:

• обслуговування повітряних суден та пасажирів в аеропорту (посадка-зліт повітряного судна, обслуговування пасажирів в аеровокзалі, забезпечення авіаційної безпеки, наднормативна стоянка повітряного судна);

• послуги з наземного обслуговування повітряних суден та пасажирів в аеропортах;

• оренда аеропортових приміщень у частині використання для обслуговування міжнародних рейсів (офіси, стійки реєстрації та інші службові приміщення, які орендуються авіаперевізниками, що виконують міжнародні рейси);

• послуги персоналу з обслуговування повітряних суден.

Що стосується операцій з постачання послуг, які здійснюються в межах договорів комісії, то необхідно зазначити, що відповідно до пункту 189.4 статті 189 Кодексу базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому статтею 188 цього Кодексу.

Дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, встановленими статтями 187 і 198 цього Кодексу.

Таким чином, на дату отримання передоплати від покупця або на дату постачання послуг комісіонером (залежно від того, яка подія відбулася раніше) у комісіонера виникають податкові зобов'язання, він виписує податкову накладну (Наказ N 1379) та надає її покупцю (отримувачу послуги).

Відповідно до статті 1022 Цивільного кодексу України після вчинення правочину за дорученням комітента комісіонер повинен надати комітентові звіт і передати йому все одержане за договором комісії.

На дату одержання звіту від комісіонера (отримання оплати) комітент виписує податкову накладну (Наказ N 1379) та збільшує суму податкових зобов'язань, а комісіонер, в свою чергу, збільшує суму податкового кредиту.

При цьому у випадку, коли комісіонер надає послуги за дорученням комітента, які оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою, і комітент, і комісіонер при здійсненні зазначених операцій застосовують нульову ставку ПДВ.

Крім того, у комісіонера підлягає оподаткуванню за повною ставкою комісійна винагорода за надану комітенту послугу з постачання замовнику зазначених послуг з обслуговування повітряних суден. Таким чином, платник податку (комісіонер) окрім податкової накладної (Наказ N 1379) з вартості наданих послуг замовнику виписує податкову накладну з отриманої (нарахованої) суми комісійної винагороди, де податок на додану вартість визначається за повною ставкою (у розмірі 20 відсотків), та надає її комітенту.

 

Заступник Голови

С. Лекарь

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали