Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість житлово-комунальних послуг і повідомляє

 

 Відповідно до п. 4.1 статті 4 Закону України від 03.04.97 N 168 "Про податок на додану вартість" база оподаткування операцій з продажу товарів (робіт, послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними або регульованими цінами (тарифами). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (робіт, послуг), проданих (виконаних, наданих) таким платником податку.

Таким чином, сума будь-якої компенсації до товарів (робіт, послуг), продаж яких здійснюється за вільними цінами, незалежно від якої особи вона отримана, включається до бази оподаткування податком на додану вартість. При операціях з продажу товарів (робіт, послуг) за регульованими цінами (тарифами), встановленими згідно з діючим законодавством державними органами України, базою оподаткування податком на додану вартість буде регульована ціна (тариф).

Зважаючи на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до нормативно-правових актів вартість житлово-комунальних послуг підлягає державному регулюванню, то базою оподаткування податком на додану вартість буде розмір регульованої ціни (тарифу).

Цей порядок також поширюється на перевезення міським і приміським пасажирським транспортом у разі встановлення на дані перевезення регульованих цін (тарифів).

Бюджетні кошти, що надійшли в зв'язку з компенсацією житлово-комунальних послуг та послуг по перевезенню пасажирів понад встановлений місцевими органами виконавчої влади тариф, не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

Що стосується податкового кредиту, то у відповідності до норм підпунктів 7.4.1, 7.4.3, 7.4.4 статті 7 Закону платник податку має право на податковий кредит лише у частині, яка сплачена (нарахована) платником податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації. По придбаних товарах (роботах, послугах), вартість яких не відноситься до складу валових витрат виробництва і не підлягає амортизації, податки, що сплачені у зв'язку з придбанням, відшкодовуються за рахунок відповідних джерел фінансування і до складу податкового кредиту не включаються.

У разі коли товари (роботи, послуги), що виготовлені та/або придбані, частково використовуються в оподаткованих операціях, а частково ні, до суми податкового кредиту включається та частка сплаченого (нарахованого) податку при їх виготовленні або придбанні, яка відповідає частці використання таких товарів (робіт, послуг) в оподаткованих операціях звітного періоду.

А тому право податкового кредиту житлово-комунальні господарства та транспортні підприємства по придбаних товарах (роботах, послугах) мають лише в частині, яка відповідає частці використання таких придбаних товарів (робіт, послуг) в оподатковуваних операціях, тобто частці пропорційно затвердженого тарифу.

Лист від 30.12.98 р. N 15738/10/16-1220-13

Державна податкова адміністрація України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали