Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо порядку складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної, складеної за операцією, звільненою від оподаткування ПДВ

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 28.10.2019 р. N 1049/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (Порядок N 1307) (далі - ЄРПН) розрахунку коригування до податкової накладної (Порядок N 1307), складеної за операцією, звільненою від оподаткування ПДВ, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, платник податку здійснює операції з постачання програмної продукції, які звільнені від оподаткування ПДВ згідно з пунктом 261 підрозділу 2 розділу XX ПКУ. У зв'язку з поверненням такої продукції покупцем платник податку складає розрахунок коригування до податкової накладної (Порядок N 1307), складеної за операцією з постачання такої продукції.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій (Наказ N 246) на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 ПКУ.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Пунктом 261 підрозділу 2 розділу XX ПКУ встановлено тимчасове, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції, а також операцій з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті згідно з абзацами другим - сьомим підпункту 14.1.225 пункту 14.1 статті 14 ПКУ.

Порядок складання податкових накладних (Порядок N 1307) та розрахунків коригування (Порядок N 1307) визначено статтями 201 та 192 ПКУ та регламентовано Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307 (Порядок N 1307) (далі - Порядок N 1307).

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну (Порядок N 1307), зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Податкові накладні (Порядок N 1307), які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (Порядок N 1307), складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування (Порядок N 1307), складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної (Порядок N 1307), яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

- постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

- отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування (Порядок N 1307) отримувачу.

Складені платником податку розрахунки коригування до податкових накладних (Порядок N 1307), які не підлягали наданню отримувачу (покупцю) - платнику податку, підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем).

Згідно із пунктом 17 Порядку N 1307 (Порядок N 1307) для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні (Порядок N 1307).

У податковій накладній (Порядок N 1307), складеній на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, у графі "Складена на операції, звільнені від оподаткування" верхньої лівої частини робиться помітка "Без ПДВ".

Порядок заповнення розділів А (Порядок N 1307) і Б (Порядок N 1307) табличної частини податкової накладної визначено пунктом 16 Порядку N 1307 (Порядок N 1307), яким для податкових накладних (Порядок N 1307), складених на операції, звільнені від оподаткування, передбачено такі особливості:

у розділі Б (Порядок N 1307) табличної частини податкової накладної у графі 8 зазначається код ставки 903;

у графі 9 зазначається код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідниками податкових пільг;

графа 11 "Сума податку на додану вартість" не заповнюється;

у розділі А (Порядок N 1307) табличної частини податкової накладної підлягають заповненню тільки рядки I і IX.

Згідно з пунктом 21 Порядку N 1307 (Порядок N 1307) у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної (Порядок N 1307), не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування (Порядок N 1307) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної (Порядок N 1307).

Порядок складання розрахунку коригування (Порядок N 1307) та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних (Порядок N 1307), крім випадків, передбачених Порядком N 1307 (Порядок N 1307).

У розрахунку коригування (Порядок N 1307) вказується дата та номер податкової накладної (Порядок N 1307), до якої вносяться зміни. У клітинках номера податкової накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.

Таким чином, у разі повернення покупцем продукції, яка була йому поставлена із застосуванням режиму звільнення від оподаткування ПДВ, платник податку - постачальник складає розрахунок коригування до податкової накладної (Порядок N 1307), складеної за операцією з постачання такої продукції.

Такий розрахунок коригування (Порядок N 1307) підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником.

Розрахунок коригування (Порядок N 1307) заповнюється у порядку, передбаченому для податкових накладних (Порядок N 1307).

У розділі А (Порядок N 1307) табличної частини розрахунку коригування, що складається у зв'язку з поверненням покупцем продукції, яка була поставлена без ПДВ (операції з постачання якої звільнялися від оподаткування ПДВ), заповнюється лише рядок VIII. У розділі Б (Порядок N 1307) табличної частини такого розрахунку коригування у графі 2.1 вказується відповідний код причини коригування та заповнюються відповідні графи.

Реквізити заголовної частини розрахунку коригування (Порядок N 1307) повинні відповідати аналогічним реквізитам податкової накладної (Порядок N 1307), до якої складається такий розрахунок коригування.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали