МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.10.2011 р. N 31-07230-16-21/25290

Щодо порядку використання службового автомобіля

Міністерство фінансів розглянуло листа <...> щодо порядку використання службового автомобіля навчального закладу і в межах компетенції повідомляє.

1. Виходячи з норм постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 р. N 848 "Про впорядкування використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями" керівниками установ має бути затверджений порядок використання легкових автомобілів для поїздок, пов'язаних із службовою діяльністю посадових осіб, розроблений виходячи із специфіки діяльності та вимог, передбачених цією постановою.

Відповідно до зазначеної постанови Кабінету Міністрів України легкові автомобілі використовуються тільки для поїздок, пов'язаних із службовою діяльністю посадових осіб. При цьому користування легковими автомобілями у вихідні та святкові дні, а також відрядження на легковому автомобілі на відстань, що перевищує 200 кілометрів, здійснюються лише з дозволу керівника установи.

Тому вважаємо, що у разі поїздок посадової особи, в розпорядження якої надано автомобіль, на відстань, що не перевищує 200 кілометрів, дозвіл керівника на користування автомобілем не потрібен, але при цьому мають бути документи, що підтверджують зв'язок поїздки із службовою діяльністю такої посадової особи.

2. Обмежень (у кілометрах) щодо використання службового автомобіля в межах міста постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 р. N 848 не передбачено.

Вважаємо, що дане питання має бути врегульоване затвердженим керівником установи порядком використання легкових автомобілів для поїздок, пов'язаних із службовою діяльністю посадових осіб.

3. Дії осіб, які використовують службовий автомобіль для поїздок, не пов'язаних із службовою діяльністю, можуть бути кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс).

Так, зокрема, згідно з частиною п'ятою статті 16412 Кодексу нецільове використання бюджетних коштів тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від сімдесяти до вісімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім цього, відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" (Декларація N 3206-VI) такі дії посадових осіб органів місцевого самоврядування можуть підпадати під ознаки корупційних правопорушень, за які винні особи притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності в установленому законом порядку.

 

Заступник Міністра

С. Рибак

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали