ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.05.2012 р. N 9181/6/15-3115

Державна податкова служба України розглянула лист Редакції газети "Все про бухгалтерський облік" <...> щодо порядку виписки розрахунку коригування (Наказ N 1379) до зведеної податкової накладної (Наказ N 1379) та повідомляє.

Відповідно до пункту 201.4 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та пункту 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 р. N 1379 (Порядок N 1379) (далі - Порядок N 1379), податкова накладна (Наказ N 1379) виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця.

Оригінал податкової накладної (Наказ N 1379) видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.

Згідно з пунктом 15 Порядку N 1379 (Порядок N 1379) у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер при постійних зв'язках із покупцем, покупцю може бути виписана зведена податкова накладна (Наказ N 1379), виходячи із визначеної у договорі періодичності оплати поставлених товарів/послуг (1 раз на п'ять днів; 1 раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця. При цьому до зведеної податкової накладної обов'язково додається реєстр товаротранспортних накладних чи інших відповідних супроводжувальних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг.

Отже, враховуючи те, що зведена податкова накладна (Наказ N 1379) виписується за підсумками визначеної у договорі періодичності оплати поставленої продукції та не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця, то у разі, якщо до моменту виписування продавцем зведеної податкової накладної відбулась зміна податкових зобов'язань продавця у зв'язку з поверненням покупцю коштів за непоставлені товари (послуги) або повернення покупцем товарів, суми податку на додану вартість в зведеній податковій накладній таким продавцем зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі поставлених покупцю товарів (послуг). При цьому розрахунок коригування (Наказ N 1379) до такої податкової накладної не виписується.

Стосовно періодичності виписки розрахунку коригування (Наказ N 1379) до зведеної податкової накладної (Наказ N 1379) слід зазначити наступне.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Пунктом 18 Порядку N 1379 (Порядок N 1379) передбачено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192 Кодексу постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (Наказ N 1379) (далі - розрахунок коригування).

При цьому порядок складання, реєстрації, зберігання розрахунку коригування (Наказ N 1379) аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних (Наказ N 1379).

Таким чином, у разі виникнення підстав для здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192 Кодексу виписка розрахунків коригування (Наказ N 1379) до зведеної податкової накладної (Наказ N 1379), виписаної в попередньому звітному періоді, здійснюється в такому ж зведеному форматі відповідно до періодичності оформлення податкових накладних за фактично поставлену продукцію, визначеної у договорі (1 раз на п'ять днів; 1 раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця за умови, що в одному такому "зведеному" розрахунку коригування не можуть коригуватись показники різних зведених податкових накладних.

 

Заступник Голови

А. Ігнатов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали