МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.11.2011 р. N 11229/0/14-11/039

Федерації професійних спілок України
майдан Незалежності, 2
м. Київ,
01012


Міністерством соціальної політики України розглянуто ваше звернення та повідомляємо.

1 жовтня 2011 року набув чинності Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (Закон N 3668-VI).

Законом передбачено, що пенсія, призначена відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а після звільнення з таких посад - у розмірі, обчисленому відповідно до цих законів.

Згідно з пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (Закон N 3668-VI) зазначений порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) не поширюється на пенсіонерів, яким призначена пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) та які влаштувалися на роботу до набрання чинності цим Законом.

Пенсія науковим (науково-педагогічним) працівникам відповідно до ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" призначається за умови звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, за винятком осіб, які працюють за строковим трудовим договором (контрактом). Відповідно, на пенсіонерів, яким призначено пенсію за цим Законом та які влаштувалися на роботу до 1 жовтня 2011 року і які продовжують працювати, не поширюється порядок виплати пенсії, передбачений пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (Закон N 3668-VI). У випадку продовження контракту чи укладання його на новий строк порядок виплати пенсії не змінюється.

Порядок розірвання, продовження контракту чи укладання його на новий строк врегульовано Положенням про порядок укладання контрактів при прийнятті (найманні) на роботу працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.94 N 170.

 

Перший заступник Міністра

В. Надрага

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали