Щодо порядку виселення осіб,що проживають разом з відчуджувачем

 

 Відповідно до положень статей 6, 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої влади та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Положенням про Державну житлово-комунальну інспекцію, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 N 798, визначено, що Державна житлово-комунальна інспекція здійснює, зокрема, державний контроль за дотриманням виконавцями/виробниками житлово-комунальних послуг, у тому числі суб'єктами природних монополій та суміжних ринків у сфері централізованого водо-, теплопостачання та водовідведення стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства; суб'єктами у сфері житлово-комунального господарства законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил стосовно утримання, обслуговування, експлуатації систем водо-, водовідведення житлових будинків, формування цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.

Положенням про Міністерство з питань житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 N 717, визначено, що Міністерство з питань житлово-комунального господарства України (Мінжитлокомунгосп) є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики у сфері житлово-комунального господарства, житлової політики та міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус).

Основними завданнями Мінжитлокомунгоспу є участь у формуванні та забезпечення реалізації державної політики у сфері житлово-комунального господарства, житлової політики та міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус), благоустрою населених пунктів, галузі поховання, управління, координація та регулювання діяльності у зазначеній сфері, реформування житлово-комунального господарства, технічне регулювання у сфері житлово-комунального господарства та міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус), забезпечення проведення єдиної технічної, соціально-економічної політики у сфері питної води та питного водопостачання, регулювання діяльності суб'єктів природних монополій у сфері централізованого тепло-, водопостачання та водовідведення, крім діяльності суб'єктів господарювання, що здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або використовують нетрадиційні чи поновлювані джерела енергії, захист прав споживачів житлово-комунальних послуг у межах своїх повноважень, визначених законодавством.

Зазначене у Вашому зверненні питання регулюється статтями 744, 747, 754, 756 Цивільного кодексу України та до компетенції Міністерства та Державної житлово-комунальної інспекції не відноситься.

Держжитлокомунінспекція пропонує вирішувати питання права власності у порядку, встановленому законодавством, а у разі виникнення проблемних питань, які виникають із застосування нормативно-правових актів, що регулюють цивільно-майнові питання, звернутися до Міністерства юстиції, на який покладено постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2006 N 1577 "Про затвердження Положення про Міністерство юстиції України" організацію розгляду звернень громадян з питань, що належать до його компетенції і пов'язані з роботою управлінь юстиції, а також підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, вживання відповідних заходів.

Лист від 29.12.2009 р. N 12/20-11-1975

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали