Щодо порядку застосування положень статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"

 

 Згідно із статтею 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Відповідно до статті 41 Закону про реєстрацію постановлене судом рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи є підставою для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР) запису про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи.

Згідно із частиною другою статті 41 Закону про реєстрацію суд, який постановив рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи для внесення до ЄДР запису про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи.

Відповідно до частини третьої цієї ж статті державний реєстратор повинен не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи внести до ЄДР запис про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування про внесення такого запису для взяття юридичної особи на облік, а також повідомити юридичну особу про внесення до Єдиного державного реєстру запису про відміну державної реєстрації її припинення.

Додатково повідомляємо, що порядок взяття на облік (зняття з обліку) юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців встановлений нормативно-правовими актами Державної податкової адміністрації України, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування. Зокрема, нормативно-правовим актом Державної податкової адміністрації України є Інструкція про затвердження порядку обліку платників, зборів (обов'язкових платежів), затверджена наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 р. N 80, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 березня 1998 р. за N 172/2612.

На підставі частини четвертої вищевказаної статті при надходженні до державного реєстратора оригіналу установчих документів та свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, державна реєстрація припинення якої була відмінена на підставі відповідного судового рішення, державний реєстратор зобов'язаний зробити на зазначених документах відмітку про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи та видати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) на адресу місця проживання одного із засновників (учасників) юридичної особи, щодо якої було постановлено судове рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи.

Отже, Держкомпідприємництво вважає, що в зв'язку з тим, що після внесення державним реєстратором запису про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи до ЄДР юридична особа повертається в стан - внесення запису про рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, а повторне взяття на облік, у відповідному державному органі, здійснюється в загальному порядку, тому процес завершення державної реєстрації припинення юридичної особи, необхідно провести з урахування частини восьмої статті 38 Закону про реєстрацію.

Лист від 10.04.2009 р. N 4038

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали