ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 01.09.2011 р. N 01-16-2510

Щодо поширення на робочі органи Фонду Закону України "Про доступ до публічної інформації"

Верховною Радою України 13 січня 2011 прийнятоЗакон України N 2939-VI "Про доступ до публічної інформації" (Закон N 2939-VI), який набрав чинності 9 травня 2011 року (далі - Закон N 2939).

Відповідно до преамбули Закон N 2939 (Закон N 2939-VI) визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Крім того, статтею 13 Закону N 2939 (Закон N 2939-VI) визначено вичерпний перелік суб'єктів, які визнаються розпорядниками публічної інформації. Зокрема, п. 1 частини першої статті 13 цього Закону (Закон N 2939-VI) визначено, що розпорядниками інформації є суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади АРК, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.

Керуючись статтею 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами), а також інформаційним листом Верховного суду України від 26.12.2005 N 3.2-2005 та інформаційним листом Вищого господарського суду України від 07.02.2006 N 01-8/301 "Про деякі питання, пов'язані із розмежуванням компетенції господарських і адміністративних судів" слід зазначити, що у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Виходячи з наведеного, доводимо до вашого відома, що виконавча дирекція Фонду та виконавчі дирекції її відділень виступають суб'єктами владних повноважень і здійснюють управлінські функції (від імені Фонду) лише у правовідносинах "страховик - страхувальник (застрахована особа)".

Таким чином, Закон N 2939 (Закон N 2939-VI) поширюється на органи Фонду як на розпорядників публічної інформації, але лише стосовно інформації, пов'язаної з правовідносинами "страховик - страхувальник (застрахована особа)".

Враховуючи вищевикладене, статус органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також з метою належного забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень, права кожного на доступ до інформації, рекомендуємо виконавчим дирекціям відділень Фонду та робочим органам виконавчих дирекцій відділень Фонду в своїй діяльності неухильно дотримуватися вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" (Закон N 2939-VI) та механізму реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

 

Директор

Е. Д. Ушаков

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали