КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ, БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ПОДАТКОВОЇ ТА МИТНОЇ ПОЛІТИКИ

ЛИСТ

від 18.08.2011 р. N 04-39/10-773

У Комітеті ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики розглянуто лист ТОВ щодо надання роз'яснення стосовно права підприємства на бюджетне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок та повідомляємо, що зміна напрямку відшкодування податку на додану вартість шляхом подання уточнюючого розрахунку до декларацій, поданих платником до податкових органів після 01.07.2005 р., прямо чи безпосередньо Законом України "Про податок на додану вартість" (який діяв до 01.01.2011 р.) та Податковим кодексом України (далі - ПКУ) не заборонена.

Таким чином, згідно з пп. 7.7.3 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" та п. 200.6 ст. 200 ПКУ платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.

Крім того, залежність права підприємства на відшкодування ПДВ від того, чи обліковуються на балансі витрати, понесені в зв'язку з будівництвом основних засобів, визначена Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" (який діяв до 01.04.2011 р.), Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 18 "Будівельні контракти", затвердженим наказом МФУ від 28.04.2001 р. N 205, Державним класифікатором України, затвердженим наказом Держстандарту від 29.02.96 р. N 89, Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом МФУ від 30.11.99 р. N 291.

У разі введення в експлуатацію (повністю або частково) основних засобів та обліку їх на 10 рахунку "Основні засоби" підприємство може скористатися правом на бюджетне відшкодування та відобразити зазначені суми в рядку 21.3 та 23.1 податкової декларації з ПДВ у періоді введення в експлуатацію.

 

Голова Комітету

В. Хомутиннік

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали