ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.05.2012 р. N 17-09/1219-6970

(Витяг)

<...>

Згідно з частиною третьою статті 56 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) призначення та звільнення головного бухгалтера бюджетної установи здійснюються за погодженням з Державною казначейською службою України відповідно до законодавства про працю з урахуванням типових професійно-кваліфікаційних характеристик головного бухгалтера бюджетної установи, затверджених Кабінетом Міністрів України.

На виконання вимог Кодексу постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2011 N 59 затверджено Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи (далі - Типове положення).

Пунктом 9 Типового положення визначено, що головний бухгалтер призначається на посаду та звільняється з посади відповідно до законодавства про працю з урахуванням вимог до професійно-кваліфікаційного рівня, встановлених пунктом 11 цього Типового положення, керівником бюджетної установи за погодженням з Державною казначейською службою України.

Професійно-кваліфікаційний рівень кандидата на посаду головного бухгалтера бюджетної установи, яка є головним розпорядником бюджетних коштів, але не має у своєму підпорядкуванні підвідомчих установ, повинен відповідати вимогам, визначеним у підпункті 2 пункту 11 Типового положення.

Тобто кандидат на посаду головного бухгалтера такої бюджетної установи повинен мати повну вищу освіту в галузі економіки та фінансів, стаж роботи за фахом та на керівних посадах не менше як три роки, оскільки очолювана ним бухгалтерська служба не здійснює методичне керівництво та контроль за дотриманням вимог законодавства з питань ведення бухгалтерського обліку, складенням фінансової та бюджетної звітності підвідомчих установ.

Погодження призначення на посаду та звільнення з посади головного бухгалтера (спеціаліста, на якого покладається виконання обов'язків бухгалтерської служби) здійснюється відповідно до Порядку погодження призначення на посаду та звільнення з посади головного бухгалтера бюджетної установи, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.02.2011 N 214 (Порядок N 214) та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 09.03.2011 за N 281/19019 (далі - Порядок).

Для погодження кандидатури на посаду головного бухгалтера керівником бюджетної установи протягом місяця з дня утворення вакансії надсилається подання про погодження призначення на посаду головного бухгалтера, у разі коли така установа с головним розпорядником коштів місцевого бюджету, до органу Державної казначейської служби України за місцем обслуговування бюджетної установи (пункт 4 Порядку (Порядок N 214)).

 

В. о. Голови

О. Даневич

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали