ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.10.2017 р. N 3986/0461-06-7

Міністерству економічного розвитку і торгівлі України
вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008

Щодо продовження санкційного режиму РБ ООН щодо Корейської Народно-Демократичної Республіки

Державна служба фінансового моніторингу України (далі - Держфінмоніторинг) з метою належного реагування та використання відповідних ресурсів, за допомогою яких державні органи можуть забезпечити в межах своєї компетенції виконання вимог резолюцій Ради Безпеки ООН щодо Корейської Народно-Демократичної Республіки (далі - КНДР) та постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2007 N 746, повідомляє про наступне.

11 вересня 2017 року, у відповідь на проведення КНДР шостого ядерного випробовування (3 вересня ц. р.), Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила резолюцію 2375 (2017).

Зазначена резолюція посилила вже існуючий санкційний режим проти КНДР.

Серед ключових нововведень резолюції 2375 (2017) слід виокремити наступні:

- повну заборону передачі з/до КНДР конденсатів та газоконденсатних рідин;

- заборону передачі, постачання, продажу КНДР текстилю;

- посилено обмеження щодо працевлаштування північнокорейських робітників за кордоном;

- надано дозвіл на інспектування підозрілих суден у відкритому морі;

- схвалено рішення про розширення контрольних списків товарів і технологій;

- замороження активів низки підрозділів робітничої партії КНДР та північнокорейського Департаменту пропаганди і агітації.

У документі закріплена готовність Ради Безпеки ООН вжити додаткових "суттєвих" заходів у разі наступних ядерних чи ракетних випробувань КНДР.

Крім того, додатково зауважуємо, що державним органам слід забезпечити, в межах компетенції та відповідно до законодавства України, резолюцій Ради Безпеки ООН щодо КНДР, сьомої рекомендації FATF, блокування грошових коштів, інших фінансових активів і економічних ресурсів, наявних на території України і які прямо чи опосередковано перебувають у власності або під контролем фізичних/юридичних осіб, котрі, як встановлено Комітетом Ради Безпеки ООН, заснованим резолюцією 1718 (2006), або Радою Безпеки, є учасниками чи забезпечують підтримку, в тому числі іншими незаконними шляхами (методами), програм КНДР, пов'язаних з ядерною зброєю, іншими видами зброї масового ураження і балістичними ракетами, або діють від їх імені чи за їх дорученнями фізичних/юридичних осіб, і забезпечити, щоб ніякі грошові кошти, фінансові активи або економічні ресурси не надавалися їх громадянами чи будь-якими фізичними/юридичними особами на їх території таким юридичним/фізичним особам або в їх інтересах.

Водночас зазначаємо, що Держфінмоніторингом формується Перелік осіб, пов'язаних з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовуються міжнародні санкції, який містить інформацію, отриману від Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ України, а також інформацію з офіційного веб-сайта ООН (резолюції Ради Безпеки ООН), про включення (виключення) організацій, юридичних та фізичних осіб, які пов'язані з терористичними організаціями або терористами, а також про осіб, щодо яких застосовано (скасовано) міжнародні санкції.

Перелік осіб, пов'язаних з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовуються міжнародні санкції та зміни до нього розміщено на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу - http://www.sdfm.gov.ua/, у розділі "Протидія тероризму", які є відкритими і можуть бути використані для виконання покладених на суб'єктів обов'язків та реалізації положень резолюцій Ради Безпеки ООН, в тому числі щодо КНДР.

 

Заступник Голови

В. П. Зубрій
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали