Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо продукту картка "ключ до рахунку" АТ "КБ "ПриватБанк" та оприбуткування в касі коштів, використаних із застосуванням корпоративної платіжної картки, та подання звіту про використання коштів, виданих під звіт або на відрядження

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.04.2019 р. N 57-0007/22460

Редакції бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит"
вул. Мєчнікова, 10/2, м. Київ, 01133, Україна

Національний банк України розглянув ваш лист стосовно можливості використання суб'єктами господарювання картки "ключ до рахунку" і в межах компетенції повідомляє.

Щодо продукту картка "ключ до рахунку" АТ "КБ "ПриватБанк"

Для зберігання грошей і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів (зокрема корпоративних платіжних карток) суб'єктам господарювання відкриваються поточні рахунки (пункт 1.31 статті 1 Закону1 та підпункт 6 пункту 2 розділу I Інструкції (Постанова N 56)2).


1 Закон України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" (далі - Закон)

2 Інструкція про відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків-резидентів і нерезидентів, затверджена постановою Правління Національного банку України від 01.04.2019 N 56 (Постанова N 56) (далі - Інструкція)

Суб'єкти господарювання мають право використовувати корпоративні платіжні картки для здійснення платіжних операцій відповідно до режимів рахунків, установлених нормативно-правовими актами Національного банку, та умов договору з емітентом (пункт 2 розділу II (Положення N 705) та пункт 1 розділу III Положення (Положення N 705)3).


3 Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затверджене постановою Правління Національного банку України від 05.11.2014 N 705 (Положення N 705), із змінами (далі - Положення)

За поточними рахунками, що відкриваються банками клієнтам-резидентам у національній валюті, здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України (пункту 14 розділу I Інструкції (Постанова N 56)).

Маємо зазначити, що за наданою АТ "КБ "ПриватБанк" інформацією Національному банку України картка "ключ до рахунку" є банківським продуктом, що за своїми функціональними властивостями належить до корпоративного електронного платіжного засобу4, за допомогою якого її користувач має право ініціювати переказ коштів з поточного рахунку у порядку, визначеному договором та вимогами законодавства.


4 Умови та правила надання банківських послуг, пункт 3.5, https://privatbank.ua/terms

Щодо оприбуткування в касі коштів, використаних із застосуванням корпоративної платіжної картки, та подання звіту про використання коштів, виданих під звіт або на відрядження

Фізичні особи - довірені особи установ / підприємств - юридичних осіб, які відповідно до законодавства України одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. Кошти, які списані з поточного рахунку суб'єкта господарювання за операції, що здійснені з використанням корпоративного електронного платіжного засобу, уважаються виданими під звіт його держателю. Фізичні особи - довірені особи подають до бухгалтерії установи / підприємства звіт про використання готівки разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб законодавством України5 (пункт 20 розділу II Положення про ведення касових операцій у національній валюті України (Положення N 148)6).


5 наказ Міністерства фінансів України від 28.09.2015 N 841 "Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання"

6 затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 N 148 (Положення N 148), із змінами.

 

Заступник директора Департаменту -
начальник управління регулювання
платіжних систем

Н. Лапко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали