НАЦІОНАЛЬНА ЕКСПЕРТНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ

РІШЕННЯ

від 26 жовтня 2011 року N 7

Заслухавши інформацію Голови Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Костицького В. В. про проведення Всеукраїнського з'їзду працівників освіти, пропозиції Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі до проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012 - 2021 роки та про обговорення проекту Етичного кодексу українського вчителя, Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі вирішила:

1. Інформацію Голови Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Костицького В. В. про проведення Всеукраїнського з'їзду працівників освіти та про обговорення проекту Етичного кодексу українського вчителя взяти до відома.

2. Схвалити пропозиції Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі до проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012 - 2021 роки.

3. Направити до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України пропозиції Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі до проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012 - 2021 роки.

 

Голова Національної експертної
комісії України з питань захисту
суспільної моралі

В. В. Костицький

 

СХВАЛЕНО
Рішення Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі
26.10.2011 N 7

Пропозиції
Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі до проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012 - 2021 роки

До проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012 - 2021 роки було запропоновано наступні пропозиції:

1. Розділ IV доповнити пунктом: Морально-етичне виховання, виклавши його у такій редакції:

Морально-етичне виховання є основою гармонійного розвитку особистості, що забезпечує оволодіння нею моральними цінностями, дотримання правил поведінки, прийнятих в суспільстві, формування кращих рис української ментальності: любові до рідної землі, родини, народу, розвитку толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій; оволодіння і вживання української мови як державної, як духовного коду нації, спонукання зростаючої особистості до активної протидії аморальності, шовінізму, сепаратизму, фашизму, расизму.

Зміст морально-етичного виховання складається із загальнолюдських і національних морально-духовних цінностей, таких як свобода, гідність, совісність, відповідальність, національна самосвідомість, які в період розбудови правової держави мають сприяти гармонізації особистих і суспільних інтересів.

В умовах сучасності особливого значення набуває пропаганда здорового способу життя, захист дітей від пагубного впливу наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, інших негативних явищ; недопущення насильства і жорстокості щодо дітей, у т. ч. в сім'ї, поширення порнографії, обмеження впливу інформаційного простору тощо.

Формування морально-етичних і світоглядних орієнтирів дитини потребує поєднання зусиль сім'ї, педагогічної спільноти і суспільства.

2. Забезпечення національного виховання, розвитку і соціалізації дітей та молоді визначено:

Система освіти має забезпечувати формування особистості, яка усвідомлює свою належність до українського народу, європейської цивілізації, має високу культуру міжнаціональних відносин, орієнтується в реаліях і перспективах соціокультурної динаміки, підготовлена до життя у постійно змінюваному, конкурентному, взаємозалежному світі.

Зазначається, що ядром державної гуманітарної політики щодо національного виховання має бути забезпечення громадянського, патріотичного, морального виховання, формування здорового способу життя, соціальної активності і відповідальності, що передбачає: забезпечення ефективної та дієвої системи профілактики правопорушень, дитячої бездоглядності та безпритульності; підвищення рівня моральності, правосвідомості, патріотизму, громадянськості, естетичної, трудової, фізичної культур; підготовки молоді до подружнього життя, відповідального батьківства тощо.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали