ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.06.2012 р. N 16/1-16.3/1298-ЕП

Департаменту митних інформаційних технологій і статистики


Департаментом класифікації товарів та заходів регулювання ЗЕД розглянуто проект Угоди про інформаційний обмін між Державною митною службою України та Міністерством економічного розвитку (далі - проект Угоди), якою передбачено надання інформації про видані та анульовані ліцензії Мінекономрозвитку на імпорт та експорт спирту і алкогольних напоїв і торгівлі.

За результатами опрацювання проекту Угоди в межах компетенції Департаменту надаємо таку інформацію.

Статтею 197 нової редакції Митного кодексу України ( N 4495-VI) (набрав чинності з 01.06.2012) встановлено наступне. У випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються митними органами на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів митним органам передбачено законами України. Переліки таких товарів (із зазначенням їх опису та коду згідно з УКТ ЗЕД), а також порядок видачі відповідних дозволів та їх обігу з використанням засобів інформаційних технологій затверджуються Кабінетом Міністрів України.

На виконання статті 197 Митного кодексу України ( N 4495-VI) Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.05.2012 N 436 "Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України" (Постанова N 436). Цією постановою також визначено перелік документів, що видаються державними органами або іншими юридичними особами, уповноваженими на видачу цих документів, для подання їх митним органам при пропуску товарів через митний кордон України та їх митному оформленні. До зазначених переліків не включено, зокрема, такий документ, як ліцензія на право здійснення експорту (імпорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, оскільки жодним законом України, у тому числі Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", не передбачено подання митним органам цього документа.

Таким чином, з моменту набрання чинності Митним кодексом України від 13.03.2012 N 4495-VI ( N 4495-VI) контроль митними органами щодо наявності ліцензії на право здійснення експорту (імпорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів не передбачений.

При цьому, Кабінетом Міністрів України надано доручення центральним органам виконавчої влади, у тому числі і Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, забезпечити відповідно до компетенції приведення нормативно-правових актів у відповідність до положень Митного кодексу України ( N 4495-VI) (доручення Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 N 16950/50/1-12).

З огляду на зазначене, а також з метою забезпечення ефективного державного контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, Держмитслужба підготувала пропозицію до Мінекономрозвитку щодо необхідності внесення відповідних змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", якими передбачити подання митним органам ліцензії на право здійснення експорту (імпорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів при митному оформленні цих товарів.

З огляду на вищезазначене, в пункті 7 проекту Угоди необхідно передбачити, що Угода набирає чинності після внесення вказаних змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

 

Директор Департаменту
класифікації товарів та
заходів регулювання ЗЕД

А. Є. Гутник

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали