ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.04.2012 р. N 11240/7/15-3417-26

Щодо пропорційного розподілу сум податкового кредиту

(Витяг)

Державна податкова служба України розглянула запит <...> щодо порядку здійснення пропорційного розподілу сум податкового кредиту і повідомляє.

Порядок пропорційного розподілу сум податкового кредиту визначений статтею 199 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс). Крім того, відповіді на запитання, які стосуються пропорційного розподілу сум податкового кредиту, розміщені в Єдиній базі податкових знань ДПС України за адресою www.sta.gov.ua, а також детально розглянуті в Узагальнюючій податковій консультації щодо окремих питань пропорційного віднесення сум податку до податкового кредиту у разі використання придбаних та/або виготовлених товарів/послуг, необоротних активів частково в оподатковуваних операціях, а частково - ні, яка затверджена наказом ДПС України від 16.02.2012 р. N 129 (Наказ N 129).

При цьому суми податку на додану вартість, які включені до складу податкового кредиту у зв'язку з отриманням послуг від нерезидентів та самостійним нарахуванням податкових зобов'язань платником податку, приймають участь у проведенні перерозподілу податкового кредиту в такому ж порядку, як і суми податку на додану вартість, які включені до складу податкового кредиту у зв'язку з придбанням товарів (послуг) на митній території України.

Повідомляючи викладене, ДПС України вважає за необхідне відзначити наступне.

Для відображення податкового кредиту для послуг, отриманих від нерезидента з метою їх використання у межах господарської діяльності та виключно для здійснення операцій, які оподатковуються за основною ставкою та за нульовою ставкою, передбачених з послуг, отриманих від нерезидента, в розділі II декларації (Наказ N 1492) передбачено рядок 12.4 "Послуги, отримані від нерезидента, місце постачання яких знаходиться на митній території України".

Рядок 14.1 розділу II "Податковий кредит" декларації (Наказ N 1492) передбачений для відображення обсягів операцій з придбання з податком на додану вартість, які не призначаються для використання в господарській діяльності, в тому числі і для послуг, отриманих від нерезидента.

Виходячи з інформації, викладеної у запиті, має місце можливе допущення платником податку методологічної помилки при складанні податкової звітності, оскільки, як вказано платником, для відображення податкового кредиту з послуг, отриманих від нерезидента, ним використовується рядок 14.1 декларації (Наказ N 1492).

<…>

 

Заступник Голови

А. Ігнатов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали