Щодо провадження підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування

 

 Згідно з Конституцією України (ст. 67) кожен зобов'язаний сплачувати податки в порядку і розмірах, встановлених законом.

Законом України від 25.06.91 р. N 1251 "Про систему оподаткування (стаття 1) установлено, що встановлення і скасування податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також пільг їх платникам здійснюється ВРУ, Верховною Радою АР Крим і сільськими, селищними, міськими радами відповідно до цього закону, інших законів України про оподаткування.

Згідно з Указом Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів підприємницької діяльності" ставки єдиного податку встановлюються місцевими радами за місцем державної реєстрації підприємців залежно від виду діяльності. Тобто, підприємці - фізичні особи можуть здійснювати свою діяльність за спрощеною системою оподаткування лише за тими видами діяльності, на які місцевими радами за місцем їх державної реєстрації, встановлено ставки єдиного податку.

Місцеві ради при визначенні ставок єдиного податку на певні види діяльності мають враховувати положення спільного наказу Держкомстату України та ДПАУ від 15.02.2001 р. N 95/56 "Про класифікацію видів економічної діяльності фізичних осіб".

Податковий орган може видавати свідоцтво про сплату єдиного податку виключно за видами діяльності, на які місцевими радами встановлено ставки єдиного податку.

Водночас слід зазначити, що підприємець може проваджувати будь-яку не заборонену законом діяльність за загальною системою оподаткування відповідно до розділу IV Декрету КМУ від 26.12.92 р. N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" з оподаткуванням доходів, одержаних від її провадження, з застосуванням ставки податку, визначеною п. 7.1 ст. 7 Закону України від 22.05.2003 р. N 889 "Про податок з доходів фізичних осіб".

Лист від 10.02.2009 р. N 2552/7/17-0717

Державна податкова адміністрація України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали