Щодо провадження суб'єктами господарювання господарської діяльності без одержання документів дозвільного характеру

 

 Відповідно до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП) за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом, передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої.

Згідно зі статтею 255 КпАП особами, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена статтею 164 КпАП, є, зокрема, уповноважені на те особи органів внутрішніх справ, органів державної податкової служби тощо.

Таким чином, у випадку порушення суб'єктом господарювання порядку провадження господарської діяльності, зокрема, провадження господарської діяльності без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом, необхідно повідомляти про таке порушення відповідний орган державної влади, уповноважені особи якого мають право складати відповідні протоколи про адміністративні правопорушення та застосувати заходи щодо припинення виявлених правопорушень і запобігання їх вчиненню у майбутньому.

Лист від 15.10.2009 р. N 12526

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали