Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо проведення навчання з питань охорони праці працівників інших суб'єктів господарювання

 

 Як видно з листа територіального управління Держгірпромнагляду по Київській області та місту Києву від 23.01.2009 року за N 04/186, створення вказаного у Вашому листі Реєстру є дією вторинною по відношенню до реєстрації суб'єктів господарювання, яка, згідно з Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Держгірпромнагляду від 26.01.2005 року N 15 (далі - Типове положення про навчання), є обов'язковою. Ніяких додаткових вимог до суб'єктів господарювання, які мають намір проводити навчання з питань охорони праці працівників інших суб'єктів господарювання, вона не накладає, тому прийняття розпорядчого документа не вимагає.

Щодо форми "Письмового повідомлення про намір проводити навчання з питань охорони праці працівників інших суб'єктів господарювання". Повідомляємо, що її розроблено на допомогу суб'єктам господарювання для спрощення підготовки відповідних документів до реєстрації. Форма не є обов'язковою і її недодержання не є порушенням Типового положення про навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

Стосовно затвердження навчальних програм. Згідно з Положенням про Держгірпромнагляд, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 за N 1640, Комітет відповідно до покладених на нього завдань визначає порядок проведення навчання і перевірки знань посадових осіб з питань промислової безпеки та охорони праці, здійснює контроль за організацією навчання і перевірки знань зазначених осіб (підпунктом 20 пункту 4), погоджує навчальні плани і програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з охорони праці (підпункт 25 пункту 4).

Обов'язкове погодження навчальних програм з органами Держгірпромнагляду необхідне лише в тому випадку, коли це передбачено нормативно-правовими актами з охорони праці, наприклад, згідно з пунктом 1.2.4 Правил безпеки систем газопостачання України, затверджених наказом N 254 Держнаглядохоронпраці від 01.10.97.

Стосовно пункту 4 запиту. Передплату на періодичні видання, згадану у листі територіального управління, вказано як один з видів поповнення фонду нормативно-правових актів. На це ясно вказує слово "тощо" у кінці речення "Відсутня передплата... тощо". Періодичні видання (журнали "Технополіс", "Охорона праці") постійно публікують нормативно-правові акти з охорони праці. Поповнення фонду може здійснюватися і з інших джерел (видань видавництв "Основа", "Форт") тощо.

Щодо права здійснювати навчання з питань охорони праці. Ще раз звертаємо увагу на те, що за текстом листа територіального управління Держгірпромнагляду по Київській області та місту Києву включення до реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють навчання з питань охорони праці працівників інших суб'єктів господарювання, є дією вторинною по відношенню до реєстрації суб'єктів господарювання. Тобто суб'єкт господарювання не має права здійснювати навчання з питань охорони праці у разі невиконання вимог Типового положення про навчання, а внесення в реєстр здійснюється автоматично після реєстрації, не накладає додаткових вимог до суб'єкта господарювання і, відповідно, не може бути причиною позбавлення права на здійснення навчання з питань охорони праці.

Щодо поняття намір. Згідно з пунктом 1.4 Типового положення про навчання, суб'єкт господарювання, який має намір проводити навчання з питань охорони праці працівників інших суб'єктів господарювання, професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників, які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою, письмово повідомляє про це територіальний орган спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці, тобто необхідність надсилання письмового повідомлення розповсюджується на ті навчальні заклади, які тільки мають намір проводити зазначену діяльність.

Звертаємо увагу на те, що лист територіального управління по Київській області та м. Києву керівникам навчальних закладів має інформаційний характер та не належить до нормативно-правових актів, обов'язкових для виконання.

Лист від 25.05.2009 р. N 01/03-03/3281

Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали