ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ НАУКИ, ІННОВАЦІЙ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.03.2012 р. N 1/06-2-216

 

Асоціації підприємств інформаційних технологій України

Копія:

Кабінету Міністрів України


Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації за результатами розгляду звернення Асоціації підприємств інформаційних технологій України щодо комп'ютерного піратства, надісланого листом Секретаріату Кабінету Міністрів України від 17.02.2012 N 2003/0/2-12, повідомляє.

Держінформнауки вважає проблему, пов'язану з використанням неліцензійного програмного забезпечення, актуальною і підтримує пропозицію щодо проведення широкої просвітницької роботи з роз'яснення негативного впливу комп'ютерного піратства.

З метою розв'язання проблем, пов'язаних з використанням неліцензійного програмного забезпечення, в Україні здійснюються наступні заходи.

Стан легалізації неліцензійних комп'ютерних програм, що використовуються, щорічно розглядається на засіданнях Міжвідомчої робочої групи з питань легалізації комп'ютерних програм, утвореної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 N 253.

Порядком використання комп'ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 N 1433, визначено, що органами виконавчої влади здійснюється придбання виключно ліцензійних примірників або примірників програм вільного використання.

У Верховну Раду України внесено законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав" (реєстраційний N 6523 від 15.06.2010). Цей законопроект містить положення, спрямовані на врегулювання питань захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет, а також передбачає можливість використання електронної ліцензії, яка зокрема супроводжує комп'ютерні програми з відкритим кодом. У разі прийняття відповідного Закону буде забезпечена можливість застосування договору приєднання, в тому числі для використання комп'ютерної програми, примірник якої завантажується з мережі Інтернет, та забезпечити адаптацію положень вітчизняного законодавства до норм законодавства Європейського Союзу у сфері авторського права і суміжних прав.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 N 1269 (Постанова N 1269) затверджено Державну цільову науково-технічну програму використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом на 2012 - 2015 роки. Виконання програми дозволить розв'язати проблему використання неліцензійного програмного забезпечення та оптимізувати витрати бюджетних коштів.

Завданнями Програми (Постанова N 1269) передбачені також просвітницькі заходи з популяризації використання програмного забезпечення з відкритим кодом, в проведенні яких, на нашу думку, можуть прийняти участь АПІТУ, українські та закордоні правовласники.

 

Перший заступник Голови

Б. В. Гриньов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали