Додаткова копія: Щодо реєстрації податкових накладних

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.01.2018 р. N 52/ІПК/20-40-12-01-11

Щодо реєстрації податкових накладних

Головне управління ДФС у Харківській області розглянуло звернення платника стосовно складання розрахунків коригування до податкових накладних (Наказ N 1307) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє наступне.

Статтею 192 Кодексу визначено порядок коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту платників у разі зміни суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг. Таке коригування здійснюється на підставі розрахунків коригування до податкових накладних (Наказ N 1307), зареєстрованих платником в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Крім того, розрахунок коригування до податкової накладної (Наказ N 1307) складається також і у випадках, зокрема, зміни номенклатури товарів/послуг, яка також передбачає зміну коду УКТ ЗЕД (Тарифи N 584-VII) чи коду ДКПП.

Діюча форма розрахунку коригування до податкової накладної (Наказ N 1307), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України N 1307 від 31.12.2015 (Порядок N 1307), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267, "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної" (із змінами і доповненнями), передбачає, зокрема, у Розділі Б табличної частини графу 1 "N з/п рядка податкової накладної (Наказ N 1307), що коригується" (далі - графа 1).

Тобто при складанні розрахунку коригування до податкової накладної у графі 1 в обов'язковому порядку вказується N за порядком рядка податкової накладної (Наказ N 1307), що коригується. Зазначення у графі 1 розрахунку коригування порядкового номера відповідного рядка податкової накладної дає можливість в автоматичному режимі чітко ідентифікувати рядок податкової накладної (номенклатуру), стосовно якого у розрахунку коригування проводиться коригування.

У разі здійснення заміни та/або доповнення номенклатури постачання товарів/послуг в розрахунках коригування до податкових накладних (Наказ N 1307) необхідно одночасно вилучити одну товарну позицію та/або додати одну чи декілька інших товарних позицій. При цьому під одним і тим самим порядковим номером рядка як в податковій накладній (Наказ N 1307), так і в розрахунку коригування до неї не можуть обліковуватись дві різні товарні позиції.

Тому, з метою забезпечення в повному обсязі реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних (Наказ N 1307) в ЄРПН, функціонування якого забезпечується з урахуванням останніх змін до нормативно-правових актів, розрахунки коригування до податкових накладних, які складаються у випадку зміни (доповнення) номенклатури постачання товарів/послуг, слід складати з урахуванням наступного.

Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН податкової накладної (Наказ N 1307) відбувається зміна номенклатури постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) у розрахунку коригування (Наказ N 1307) зі знаком "-" зазначає показники щодо товарів/послуг, номенклатура яких змінюється (анулюється). При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування в обов'язковому порядку вказується N за порядком рядка податкової накладної, що коригується (номенклатура якого анулюється).

Для додавання нової товарної позиції, якої не було у податковій накладній (Наказ N 1307), яка корегується, в розрахунку коригування до такої податкової накладної (Наказ N 1307) зі знаком "+" в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів/послуг, що додаються (нові товарні позиції). При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується.

Наприклад, у податковій накладній (Наказ N 1307) було три рядки з різним видом (номенклатурою) товару і потрібно анулювати товар (номенклатуру) по другому рядку та додати новий товар (номенклатуру). В такому разі в розрахунку коригування до такої податкової накладної (Наказ N 1307):

для анулювання товару, зазначеного у рядку "2" податкової накладної (Наказ N 1307), у графі 1 зазначається номер рядка "2" і зі знаком "-" вказуються показники щодо такого товару;

для додавання нового товару (номенклатури) у графі 1 вказується "4", і зі знаком "+" вказуються показники щодо нового товару.

У графі 2 розрахунку коригування до податкової накладної (Наказ N 1307) у всіх рядках, які заповнюються у зв'язку із зміною номенклатури товарів/послуг, зазначається причина коригування - "зміна номенклатури".

У разі, якщо відбувається лише зміна кількісних та/або вартісних показників податкової накладної (Наказ N 1307), без зміни безпосередньо номенклатури товарів/послуг, таке коригування здійснюється записом в одному рядку у розрахунку коригування до податкової накладної (Наказ N 1307), у графі 1 якого відображається N за порядком рядка податкової накладної, що коригується.

При цьому якщо в результаті складання постачальником розрахунку коригування до податкової накладної (Наказ N 1307) у зв'язку із здійснення заміни та/або доповнення номенклатури товарів/послуг відбувається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника, або якщо коригування номенклатури у підсумку не змінює суму компенсації, то такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником товарів/послуг.

Якщо в результаті складання постачальником розрахунку коригування до податкової накладної (Наказ N 1307) у зв'язку із здійснення заміни та/або доповнення номенклатури товарів/послуг відбувається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, то такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, для чого постачальник надсилає такий складений розрахунок коригування отримувачу.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали